Військові зняли з карт обмежувальні грифи, що унеможливлювали доступ до генпланів міст

Генеральний штаб Збройних Сил України зняв гриф “Для службового користування” (ДСК) з усіх великомасштабних карт, крім військових

Генеральний штаб Збройних Сил України зняв гриф “Для службового користування” (ДСК) з усіх великомасштабних карт, крім військових. Очікується, що завдяки цьому буде скасовано грифи обмеженого доступу також і на генеральних планах міст. Кампанію за скасування грифів обмеження доступу до генпланів проводить Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

В обмеженому доступі тепер перебуватимуть лише карти, де позначено місцезнаходження ракетних військ та артилерії, ракетно-технічних і ракетно-зенітних військ, спеціальні карти ділянок річок, гірських проходів і перевалів, джерел водопостачання. Також інформацією з обмеженим доступом є карти геодезичних даних, створені для військових цілей, і карти умов спостереження й маскування.

“Упродовж багатьох років Мінрегіон України відмовлявся зробити генплани міст доступними для громадян, посилаючись на обмеження в доступі до карт, встановлені Міністерством оборони. Тепер, коли військові зняли грифи обмеження з усіх великомасштабних карт, окрім суто військових, настала черга Мінрегіону зняти грифи обмеження доступу з генпланів міст. Цим Міністерство на практиці може довести свою незацікавленість у приховуванні містобудівної документації від громадян і створенні умов для корупції в містобудуванні”, – коментує розсекречення карт Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Більше про проблему недоступності генпланів для громадян можна дізнатися на сайті http://cityplan.in.ua/.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: