Військові обіцяють посприяти розсекреченню генпланів міст

Упродовж найближчих шести місяців військові визначать критерії, за якими великомасштабні карти, на основі яких розробляють генплани міст, буде розділено на відкриті для громадян та обмежені в доступі

Упродовж найближчих шести місяців військові визначать критерії, за якими великомасштабні карти, на основі яких розробляють генплани міст, буде розділено на відкриті для громадян та обмежені в доступі. Про це Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) поінформував начальник головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України Микола Кравчук. СЦГІ здійснює моніторинг доступності генпланів за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учені Центру воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України розпочали науково-дослідницьку роботу в цьому напрямі.

“Більшість інформації, що міститься на великомасштабних картах і планах, уже давно перебуває у відкритому доступі. Але формальне рішення все одно є важливим. Воно стане ключем для зняття грифу “Для службового користування” з генеральних планів міст та іншої містобудівної документації. У свою чергу, це зменшить корупцію та зловживання в землевідведенні й будівництві. Отже, ми покладаємо великі надії на роботу військових і чекаємо від них продуманого й відповідального рішення”, – зазначив Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Нагадаємо, що зараз абсолютну більшість вітчизняних карт і планів, створених у великих масштабах (від 1:2000 до 1:25000) із використанням систем координат УСК-2000, СК-42 або місцевої системи координат, визнано інформацією для службового користування трьома центральними органами виконавчої влади (Міноборони, Мінрегіон і Держземагенство). Наслідком такої ситуації є засекречення генеральних планів українських міст, які виготовляють із використанням великомасштабних карт і планів.

Інформацію про доступність для громадян генеральних планів міст можна знайти на сайті http://cityplan.in.ua/, який створив СЦГІ.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: