Випускники Школи права на Рівненщині готові працювати в сільських правових центрах

У селах Рівненщини незабаром буде створено ще кілька Центрів правового інформування й консультацій, де працюватимуть випускники другої Школа права

У селах Рівненщини незабаром буде створено ще кілька Центрів правового інформування й консультацій, де працюватимуть випускники другої Школа права. Школу організувала РОГО “Комітет виборців України” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” й управління освіти й науки Рівненської облдержадміністрації.

Участь у Школі права взяли вчителі правознавства й секретарі сільських рад із Дубенського, Млинівського й Острозького районів. За 6 днів навчального курсу досвідчені юристи-практики ознайомили учасників з особливостями адміністративних, цивільних, земельних, спадкових, трудових і житлових правовідносин. Під час практичних занять було розглянуто актуальні життєві ситуації. Також учасники Школи права, працюючи з базами законодавства та джерелами, навчилися шукати необхідні нормативно-правові акти в Інтернеті та юридичній літературі, отримали практичні навики з підготовки процесуальних документів для звернення до судів та органів влади.

За словами виконавчого директора РОГО “Комітет виборців України” Миколи Глотова, майже всі учасники Школи після завершення навчання виявили бажання надалі проводити консультаційну роботу серед мешканців своєї громади.

“Наразі проводиться більш детальний аналіз можливостей відкриття Центрів правового інформування й консультацій у кількох населених пунктах області й готовності місцевої влади сприяти цьому процесу. Зі свого боку ми готові забезпечити їх необхідною правовою та довідковою літературою, а також організаційно супроводжувати роботу Центрів у подальшому, допомагати у складних ситуаціях. У разі позитивного вирішення всіх організаційних питань такі Центри правового інформування й консультацій буде відкрито орієнтовно у трьох селах Рівненщини. Це дозволить ще на крок наблизити мешканців сільської місцевості до актуальної та якісної – насамперед первинної – правової інформації”, – сказав Микола Глотов.

Торік після проведення першої Школи права було відкрито п’ять сільських Центрів правової інформації та консультацій у селах Верба, Майдан, Повча Дубенського району, Жовтневе Радивилівського району та Пісків Костопільського району. У них первинну правову допомогу односельчанам надають саме випускники Школи. За майже рік роботи в цих Центрах селянам було надано понад 400 юридичних консультацій.

РОГО “Комітет виборців України”
(0362) 26 39 43
cvurivne@cvu.rv.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: