Виправляти помилку пенсіонеру довелося в суді

На порталі "Правовий простір" опубліковано статтю Ольги Жукової про те, як чоловікові допомогли оформити пенсію

На порталі “Правовий простір” опубліковано статтю Ольги Жукової про те, як чоловікові допомогли оформити пенсію. Допомогу чоловікові надав Центр правової інформації та консультацій у місті Гола Пристань (Херсонська область), роботу якого координує ГО “Фонд розвитку Голопристанського району” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Виправляти помилку пенсіонеру довелося в суді
Ольга Жукова

Через помилку у трудовій книжці у Леонтія Петровича Немченка* не вистачало трудового стажу для нарахування пенсії за віком. Тільки завдяки юристам, які безоплатно надають правову допомогу, селянин зміг виправити помилку у документі. А головне, оформити справедливу пенсію та не втратити зароблені кошти.

Леонтій Петрович Немченко, житель села Круглоозерка Голопристанського району Херсонської області, досяг пенсійного віку. Як усі, він звернувся до пенсійного фонду щоб оформити пенсію. Однак, коли фахівці фонду переглянули його документи, виявили проблеми.

Стаж по трудовій книжці Леонтія Петровича не може бути зарахований до трудового стажу, оскільки книжка виписана на ім’я Леонід, а за паспортом він є Леонтій. Сталося так, що багато років тому на одному робочому місці йому завели другу трудову книжку. Тому сьогодні пан Леонтій має дві книжки за різний період часу. Якщо не врахувати відпрацьовані роки за тим документом, де ім’я написане неправильно, стажу не вистачає для нарахування пенсії за віком. А отже тоді пан Леонтій отримає так звану «соціальну пенсію», яка є значно меншою, ніж трудова.

Леонтій Петрович вже не може працювати, бо досяг пенсійного віку та й має проблеми зі здоров`ям. Тому для нього важлива кожна копійка. Крім того, це просто несправедливо втрачати фактично відпрацьовані роки через помилку в документі. У пенсійному фонді працівники розвели руками і сказали, що нічим допомогти не можуть. Звертайтесь, мовляв, до юристів.

Однак, пан Леонтій є небагатим і грошей, щоб винайняти юриста, не має. Як і більшість селян, він пішов шукати захисту до сільської ради. У Круглоозерській сільській раді йому порадили звернутися до Центру правової інформації та консультацій Голопристанської районної громадської організації «Фонд розвитку Голопристанського району». Леонтій Петрович скористався порадою та звернувся за допомогою до Центру, який надає безоплатну правову допомогу малозабезпеченим людям.

Юристи чоловіка заспокоїли, підготували заяву до суду про визнання належності документів (трудової книжки). Оскільки клієнт є людиною малоосвіченою, його інтереси в суді представляв координатор Центру Димитрій Коломієць.

Суд задовольнив вимоги Леонтія Петровича Немченка та визнав належність трудової книжки чоловікові. Отримавши рішення суду на руки, пан Леонтій подав його до пенсійного фонду. Працівники фонду без зволікань нарахували йому пенсію за віком.

Історія завершилася успіхом для пенсіонера. А юристи вкотре нагадують про необхідність перевіряти правильність написання імен та прізвищ, посад та інших даних у документах. Уважність сьогодні убезпечить нас від багатьох проблем та клопотів у майбутньому.

*Ім`я та прізвище героя змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Фонд розвитку Голопристанського району”
Димитрій Коломієць
050 631 48 77
g_pristan@meta.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: