Вінниччина залучає соціальні інвестиції

У Вінниці відбувся Перший Регіональний форум соціальних інвестицій

У Вінниці відбувся Перший Регіональний форум соціальних інвестицій. Захід організували громадська рада при Вінницькій облдержадміністрації, громадська рада при Вінницькій обласній раді за підтримки Вінницької обласної ради й обладміністрації.

У форумі брали участь заступник голови Вінницької обласної ради Юрій Мєдвєдєв, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Ігор Смірнов, менеджер програми МБФ “Хайфер Проджект Інтернешнл” Олександр Гриценко, менеджер програм із організаційного розвитку проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) Антоніна Прудко, голова незалежної профспілки “Голос народу” Віктор Маліновський і виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький. Загалом у заході брали участь понад 150 представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, комерційних структур, донорських і інвестиційних установ.

Юрій Мєдвєдєв та Ігор Смирнов зазначили, що влада сьогодні зацікавлена у співпраці з громадськими організаціями та готова підтримувати ініціативи громадських організацій, спрямовані на вирішення соціальних проблем регіону.

Євген Бистрицький поінформував учасників про проекти Міжнародного фонду “Відродження”, підтримані у Вінниці й області, розповів про програми фонду та підтвердив можливість підписання Меморандуму про співпрацю з обласною радою. “На жаль, не всі зобов’язання за Меморандумом поки що виконано з боку влади. Але, сподіваюся, найближчим часом проекти буде профінансовано, й тоді ми готові підписати Меморандум на 2011 рік”, – сказав він.

Олександр Гриценко презентував діяльність МБФ “Хайфер Проджект Інтернешенл”, що працює з сільськими громадами для покращення добробуту родин, водночас піклуючись про довкілля. “На Вінниччині зараз ми підтримуємо чотири великих проекти”, – сказав він.

Антоніна Прудко розповіла про те, що головною метою програми UNITER є зміцнення та підтримка активних організацій громадянського суспільства. “Будь-яка організація може отримати ваучер на власний організаційний розвиток і придбати за нього необхідну послугу”, – повідомила вона.

Віктор Маліновський коротко окреслив коло найболючіших питань області. Зокрема йшлося про створення нового сміттєзвалища на території 140 гектарів лісу та про стурбованість громади таким неефективним та непрозорим рішенням влади. “Ми впевнені, що в 21 столітті створювати полігон абсолютно не доцільно. Тому ми запросили на форум інвесторів, які готові побудувати сміттєпереробний завод за найновішими технологіями”, – наголосив він.

Після доповідей учасників відбувся “Ярмарок ідей”, під час якого було презентовано актуальні соціальні проекти громадських організацій і проходила робота в тематичних секціях. У секціях було опрацьовано такі теми: “Інновації в медичній галузі”, “Підтримка культурницьких ініціатив”, “Розвиток сільських громад і зеленого туризму”, “Екологічна безпека й енергозбереження”, “Якісна освіта як запорука розвитку регіону”, “Соціальний захист як інвестиції в майбутнє”, “Вінниччина доброчесна: вимога часу чи модна тенденція”.

Контакти: Юлія Грига, (0432) 69 78 38, 067 775 66 31, yulgriga@yandex.ru

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: