Вікторія Сюмар: Демонополізація медіа-ринку та контроль влади – кроки до європейських стандартів роботи ЗМІ

Вікторія Сюмар, виконавчий директор Інституту масової інформації, наголошує: щоб запровадити європейські стандарти у сфері ЗМІ, потрібно почати з демонополізації медіа-ринку та контролю влади

Щоб запровадити європейські стандарти у сфері ЗМІ, потрібно почати з демонополізації медіа-ринку та контролю влади. Про це 14 червня в Сімферополі заявила Вікторія Сюмар, виконавчий директор Інституту масової інформації. Зустріч із нею організувала ГО “Демократичні та громадські ініціативи” спільно з ГО “Світ” і газетою “Аргументы недели – Крым” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

“Це серйозна робота, вона залежить від кожного з нас. Або ми хочемо бути громадянами, які на щось впливають, або ми чекаємо, що прийде хтось зверху й усе нам дасть. Зверху нам ніхто не дасть, тим паче прав і можливостей. Зверху нам можуть дати добавку до пенсії, яку потім “з’їсть” інфляція. А ось знизу потрібно щодня працювати. Дивитися, що сьогодні моя міськрада прийняла. Він у мене забрав дитячий майданчик? Значить, я піду туди завтра зранку та скажу, щоб він більше цього не робив. І я зберу своїх сусідів, і вони прийдуть туди й будуть це відстоювати. Це щоденна складна робота. Але тільки так можна перевернути цю піраміду”, – сказала Вікторія Сюмар.

На питання про неправомірне ненадання інформації державними службовцями та створення проблем для журналістів у доступі до публічної інформації Вікторія Сюмар зазначила: “У нормальній (правовій) державі подібний чиновник наступного дня не був би вже чиновником. Журналісти зазвичай не фінансуються за рахунок платників податків, а самі є платниками податків, а значить, утримують чиновників. І якщо чиновник дозволяє собі принижувати того, за чиї гроші його утримують, то навіщо утримувати його? Тим паче, що журналіст, коли розповідає суспільству про те, що цей чиновник робить, тим самим допомагає йому, роблячи частину його роботи. Журналіст виконує важливу суспільну місію. Ми, звичайно, ще далекі від цього розуміння. І тут дуже важливо, щоб суспільство саме для себе хоча б відповіло на запитання: а хто в цій ситуації має рацію, а хто не має? Люди повинні пам’ятати ці речі й не голосувати за ту партію, до якої належить цей чиновник. От нехай такий чиновник буде вже проблемою партії. Це цілком реальний інструмент”.

{qtube vid:=r06Q7_ddU1s w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

{qtube vid:=Vbaxf9VWp5s w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
ГО “Демократичні та громадські ініціативи”
Юрій Шамков
050 932 67 89
schamkov@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: