Виконання Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини

15 – 16 жовтня 2015 року відбудеться навчальний семінар для представників департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій та ромських громадських організацій в м. Київ в рамках впровадження проекту «Виконання Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини: пошук кращих практик в освіті».

15 – 16 жовтня 2015 року відбудеться навчальний семінар для представників департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій та ромських громадських організацій в м. Київ (готель «Верховина», вул. Петропавловська, 24) в рамках впровадження проекту «Виконання Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини: пошук кращих практик в освіті». Проект здійснюється Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і Міжнародної асоціації «Крок за кроком».

Проект був розроблений у відповідь на критичну ситуацію, пов’язану з проблемами ромського населення в Україні, зокрема у сфері освіти, в межах виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020р.

Як свідчать результати громадського моніторингу реалізації Плану Заходів до Стратегії, проведеного у 2014 – 2015 рр., реалізація державної політики щодо ромів потребує суттєвого вдосконалення та приведення у відповідність до європейських стандартів. Для цього потрібно вирішити цілу низку питань, зокрема: відсутності чітких та вимірних індикаторів оцінки ефективності розроблених документів; низької поінформованості та координації зусиль як державних, так і громадських представників щодо основних положень Стратегії та плану її реалізації; відсутності дієвого механізму діалогу з представниками громадськості тощо.

Мета семінару:

  • Обговорення проміжних результатів виконання Плану заходів до Стратегії з представниками державних органів влади на обласному рівні та представниками громадськості
  • Знайомство з досвідом виконання національних Планів заходів щодо виконання Стратегії інтеграції ромів у країнах Болгарія, Латвія, Словаччина
  • Знайомство з кращими вітчизняними і міжнародними практиками вирішення освітніх проблем ромів, особливо дітей дошкільного та молодшого шкільного віку
  • Обговорення підходів до покращення ефективності реалізації Плану заходів до Стратегії

Учасники семінару – представники:

  • обласних управлінь освіти;
  • громадських організацій, що працюють у сфері освіти ромських дітей;
  • відповідних Міністерств та громадських організацій, що опікуються проблемами в освіті ромських дітей – ленів Міжнародної асоціації Step by Step (www.issa.nl).

Час проведення семінару: 15 жовтня 2015 з 10:30 до 16:00, початок реєстрації о 10:00

Місце проведення семінару: м. Київ, готель «Верховина»,  вул. Петропавловська, 24, корпус 3, конференц-зал № 5.

Контакти:Вероніка Громова,gromova@ussf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: