Виклики, які стоять перед громадянським суспільством Луганщини

24 грудня у м. Сєвєродонецьк Луганської області пройшов круглий стіл "Виклики, які стоять перед громадянським суспільством Луганщини в сучасних умовах". В ньому взяли участь представники громадських організацій, влади, бізнесу Луганської області.

24 грудня у м. Сєвєродонецьк Луганської області пройшов круглий стіл “Виклики, які стоять перед громадянським суспільством Луганщини в сучасних умовах”. В ньому взяли участь представники громадських організацій, влади, бізнесу Луганської області.

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький у своєму виступі зазначив, що відродження сходу можливе через реформи і максимальну участь громадськості, зміну психологічного патерналізму. Він запевнив, що МФВ докладе максимум зусиль для підтримки програм примирення, діалогу, різних форм навчання для переформування стратегії. За його словами, тільки за умов цілісності України ми можемо будувати відкрите суспільство. Тому нам потрібно трансформування регіону, вихід з стану ‘suffering silence’.

Директор Програмної ініціативи  «Громадські ініціативи нової України» МВФ Станіслав Лячинський ознайомив присутніх з проектами, підтриманими фондом на Сході України та про ті ініціативи та програми, які будуть фінансуватись у майбутньому.

Керівник Східноукраїнського представництва МФВ Олена Розсказова розповіла про взаємодію представництва з організаціями Луганської області, навчальні програми для НДО.
Учасники заходу в групах обговорили питання інформування населення щодо суспільно-політичної ситуації в Луганській області, відсутність системного підходу при здійсненні документування порушень прав людини, недосконалість відносин місцевих громад та українських військових на визволених територіях, проблеми адаптації внутрішньо переміщених осіб, відсутність цілеспрямованої діяльності щодо плавної українізації Сходу, неадекватність сучасним умовам наявних механізмів взаємодії громадськості та органів влади/ місцевого самоврядування на Луганщині.

Контакти: Олена Розсказова, rozskazova@irf.ua, +38 057 730 06 28

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: