«Відродження» підтримує Другий фестиваль «Протасів Яр»

У травні минулого року в Києві стартував фестиваль «Протасів Яр» пам’яті полеглого у червні 2022 року під Ізюмом громадського активіста й розвідника 93-ї бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Фестиваль заснували громадська організація «Захистимо Протасів Яр» і  громада Протасового яру.  

Мета фестивалю – поширення ідеї громадського активізму, сили локальних громад, об’єднань небайдужих громадян, а також  історії про те, як зусилля однієї людини або малої групи людей, їх віра і відчуття відповідальності за власний дім можуть змінити власний район, місто та всю Україну. 

У 2023 році з травня по літо кожні два тижні у суботу відбувалися дискусії, лекції, літературні читання, кінопокази та концерти, залучивши понад 2000 учасників і 100 спікерів, включаючи активістів, політиків, волонтерів, артистів та інших. Фестиваль став значущою подією у Києві, адже популяризує правозахисні ініціативи, українську історію, сучасне і традиційне мистецтво та плекає пам’ять про Романа Ратушного, чия справа триває й після його смерті.

Як і минулого року, Міжнародний фонд «Відродження» підтримав фестиваль «Протасів Яр». Ми віримо, що культурні ініціативи об’єднують людей навколо спільних цінностей, а це створює міцне підґрунтя для спільнодії. Фонд підтримує проєкти, які виконують різні функції: просвітництво, посилення стійкості й згуртованості спільнот, меморіалізація та комеморація, посилення суб’єктності України в самій країні та за кордоном. В таких проєктах важливими є не лише самі культурні продукти, а й спільноти, які їх творят

«Ми щиро вдячні за співпрацю. Допомога Фонду у проведенні фестивалю — важливий внесок у розвиток культурних подій, які сприяють зміцненню та розвитку України й українців. Завдяки підтримці Фонду ми змогли створити унікальну платформу для об’єднання громади», — впевнена письменниця Світлана Поваляєва, мама Романа Ратушного.

Цього року співорганізатором фестивалю стала громадська організація «Форум Видавців», а культурна менеджерка і програмна директорка Форуму Видавців Софія Челяк, стала виконавчою директоркою фестивалю «Протасів Яр». Міжнародний фонд «Відродження» підтримував проєкти ГО «Форум видавців» протягом багатьох років, тож безсумнівно таке організаційне рішення команди позитивно вплине на розвиток Фестивалю.

До координаційної ради фестивалю «Протасів Яр» цьогоріч входять: Світлана Поваляєва, Юлія Бартле, Артур Харитонов, Мирослава Барчук, Яна Безсмертна, Тетяна Терен, Тетяна Власова, Оксана Ігнатова, Софія Челяк. До координаційної ради першого фестивалю також входила письменниця Вікторія Амеліна, яка загинула влітку 2023 року внаслідок ракетного обстрілу Краматорська росіянами.

Фестиваль «Протасів Яр 2024» пам’яті Романа Ратушного охоплюватиме кілька напрямків:

  • Мистецький (концерти, поетичні читання); 
  • Демократії і прав людини (дискусії, розмови, лекції, покази і обговорення документальних фільмів);
  • Історичний (лекції, екскурсії).

Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» наголошує: «Роман Ратушний був прикладом справжнього громадського активіста та самовідданого патріота громади й України. Роман сформував і надихнув спільноту захищати свої інтереси та розвивати простір навколо себе. За результатами проєкту минулого року, ми не могли не підтримати цю ініціативу вдруге. З нетерпінням чекаємо на відкриття Фестивалю, яке відбудеться вже 15 червня». 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: