Відносини Україна – Молдова: придністровський чинник порядку денного

17 березня 2010 року в Києві відбудеться науково-практична конференція «Відносини Україна – Молдова: придністровський чинник порядку денного».

Захід присвячений питанням сьогодення та перспективи міждержавної українсько-молдовської взаємодії, комплексу питань врегулювання Придністровського «замороженого конфлікту», міжнародної кооперації й інформаційної політики у цій справі, аспектів громадянства й режиму українсько-молдовського кордону, міжетнічних відносин та життя українців Молдови, партнерства організацій громадського сектору України та Молдови.

Конференція стане фінальним заходом проекту Групи стратегічних та безпекових студій «Придністровська проблема: погляд з України» (2008-2010 рр.), підтриманого Міжнародним фондом «Відродження». Фінальну конференцію організовано за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Учасники Конференції, серед яких народні депутати, представники міністерств та відомств України, експерти та журналісти, представники дипломатичного корпусу:

  • дадуть оцінку нинішнім відносинам України та Молдови і оцінку їх перспектив у різних сферах,
  • з’ясують сучасні проблеми переговорного процесу щодо врегулювання Придністровського конфлікту та державної реінтеграції Молдови, оцінити роль України у переговорному процесі та ефективність існуючого переговорного формату «5+2»,
  • виявлять рівень впливу Придністровського конфлікту на євроінтеграційні зусилля України та Молдови та на архітектуру європейської безпеки загалом,
  • обговорять практичні аспекти придністровського врегулювання, зокрема міжнародно-правові, ефективність заходів з посилення довіри між сторонами, конструктивність поведінки міжнародних акторів (ЄС, РФ, США) щодо врегулювання, їх інформаційної політики у цьому відношенні.

 

В ході Конференції буде також презентовано публікацію «Придністровська проблема: погляд з України», підготовлену в рамках однойменного Проекту спільними зусиллями експертів Групи стратегічних та безпекових студій, Інституту євроатлантичного співробітництва та Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Публікація містить у собі результати безпосереднього спілкування авторів з жителями Молдови та Придністровського регіону, представниками владних та експертних кіл Молдови.

Геополітичні зміни в регіоні та російсько-грузинська війна також стали основою для порівнянь у Публікації придністровської дійсності з реаліями інших «заморожених конфліктів», а також оцінок потенціалу розгортання подібних конфліктів на українських теренах. У фінальній частині Публікації містяться рекомендації з поглиблення відносин і посилення атмосфери добросусідства між Україною та Молдовою, їх міжнародного партнерства, а також щодо можливих шляхів врегулювання придністровського конфлікту, які адресовано політикам, урядовцям, громадянському суспільству України та Молдови, і які було синтезовано на основі проведеної авторським колективом дослідницької роботи.

Програма конференції

Реєстрація учасників: 9:30

Час проведення заходу: 10:30 – 15:00

Адреса: Зал Засідань Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, вул. Садова, 3 а; 6 поверх, кім. 620

Для акредитації ЗМІ звертатися: :Тетяна Костюченко: 093 – 710 – 5687, joventa@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: