Відмову львівського ЖЕКу надати публічну інформацію визнали адмінпорушенням

Прокуратура Галицького району Львова склала протокол про адміністративне правопорушення щодо директора КП “Цитадель-Центр” за порушення законів “Про доступ до публічної інформації” та “Про звернення громадян”, який передала в суд для вирішення по суті

Прокуратура Галицького району Львова склала протокол про адміністративне правопорушення щодо директора КП “Цитадель-Центр” за порушення законів “Про доступ до публічної інформації” та “Про звернення громадян”, який передала в суд для вирішення по суті. Це стало можливим завдяки неодноразовому та тривалому оскарженню ГО “Наше право” порушення законодавства про інформацію з боку комунального підприємства. Моніторинг доступу до публічної інформації підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

17 вересня 2012 року громадська організація звернулася зі скаргою до прокуратури Галицького району через відмову КП “Цитадель-Центр” надати інформацію за запитом. У скарзі активісти просили вжити заходів прокурорського реагування та скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення.

Незважаючи на наявність ознак адміністративного правопорушення, прокуратура внесла подання про усунення порушень закону “Про доступ до публічної інформації” та притягнення посадовців комунального підприємства лише до дисциплінарної відповідальності. Тому 30 листопада 2012 року ГО “Наше право” оскаржила у прокуратурі Львівської області неналежне реагування прокуратурою Галицького району на порушення права на інформацію, яке призвело до уникнення винними особами адміністративної відповідальності та накладення стягнення у вигляді штрафу. Лише після проведення чергової перевірки в КП “Цитадель-Центр” прокуратура Галицького району виявила порушення вимог законодавства та склала протокол про адміністративне правопорушення.

З семи ЖЕКів Львова й Чернівців, неправомірні дії яких громадська організація оскаржувала в органах прокуратури, це єдиний випадок складення протоколу про адміністративне правопорушення стосовно посадової особи ЖЕКу.

Контакти:
ГО “Наше право”
(032) 236 70 49
nashepravo@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: