Відмову Дніпропетровської обладміністрації надати інформацію про тендери оскаржено в суді

Незалежна асоціація журналістів оскаржила у Дніпропетровському окружному адміністративному суді відмову управління преси й інформації Дніпропетровської облдержадміністрації надати інформацію та копії документів щодо закупівель ефірного часу в місцевих телеканалів для розміщення повідомлень про діяльність ОДА

9 вересня Незалежна асоціація журналістів оскаржила у Дніпропетровському окружному адміністративному суді відмову управління преси й інформації Дніпропетровської облдержадміністрації надати інформацію та копії документів щодо закупівель ефірного часу в місцевих телеканалів для розміщення повідомлень про діяльність ОДА. Моніторинг державних закупівель проходить у межах проекту “Прозорість держзакупівель – посилення підзвітності й ефективності органів влади” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Незалежна асоціація журналістів, зокрема, просила надати копії положення про комітет із конкурсних торгів управління преси й інформації, його рішень про затвердження складу комітету з конкурсних торгів, копії документації конкурсних торгів, копії протоколів розкриття пропозицій конкурсних торгів, копії звітів про результати закупівлі, копії повідомлень про скасування торгів або визнання їх такими, що не відбулися 16 червня. У своєму листі в.о. начальника управління Євгенія Попович відмовила в наданні копій, посилаючись на “неузгодженість законів України “Про здійснення державних закупівель” і “Про доступ до публічної інформації” та з метою захисту ділової репутації чи інших прав учасників конкурсних торгів”.

Як зазначено в позові, “частиною першою статті 22 Закону України “Про доступ до публічної інформації” встановлено вичерпний перелік випадків, коли розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні інформаційного запиту”. Проте, відмовляючи в наданні інформації, на жодну з цих підстав посадова особа не послалася.

Нагадаємо, згідно з ч.5 ст.6 закону “Про доступ до публічної інформації”, “не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно”.

Контакти: Незалежна асоціація журналістів, Іван Красіков, (044) 230 49 63, ivkrasikov@yandex.ru

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: