Відкриття СлободаКульт на Закарпатті

Упродовж 15-29 травня на Закарпатті відбудеться близько 100 подій.

На Закарпатті розпочався двотижневий Культурний форум «СлободаКульт» – міжрегіональний культурний форум, який має на меті познайомити закарпатців зі Слобожанщиною і налагодити мости між цими регіонами України. Участь у ньому беруть близько 150 митців і мисткинь, дослідників культури зі Слобожанщини (перш за все, з Харкова). Проект став одним із 18 переможців в межах конкурсу «Культурна дипломатія задля діалогу», який оголошував Міжнародний фонд «Відродження».

Міністр культури України, Євген Нищук, поділився своїми враженнями про проект СлободаКульт: «Я щиро вражений цим проектом! Бо регіони, що були обрані для діалогу є дуже схожими: Закарпаття – крайній захід України, тут кордон; а Слобожанина – крайній схід України, і тут теж кордон». 

«Сьогодні культура у центрі уваги Уряду, є розуміння та визнання провідної ролі культури в об’єднанні людей, консолідації та єдності суспільства. Зараз Мінкультури докладає всіх зусиль для того, щоб культура знаходилась у центі урядового порядку денного, оскільки це значною мірою сприяє зміцненню соціальної згуртованості суспільства та є важливим фактором сталого розвитку країни», – зазначає Міністр. 

«Культура нині допомагає об’єднати Україну. Допомагає різним середовищам навчитися слухати і чути один одного. Тому такі культурні форуми, як СлободаКульт, дуже важливі, адже вони є майданчиком для посутнісного діалогу і митців з різних регіонів. Ми дуже раді, що такі ініціативи починають знаходити сприяння від державної та місцевої влади. СлободаКульт – це чудовий приклад такої співпраці», – зазначив під час офіційного відкриття Форуму, Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» Міжнародного фонду «Відродження».

Упродовж 15-29 травня на Закарпатті презентують найцікавіші соціокультурні проекти Харківщини: візуально-перфомативні, музично-театральні, літературно-дискусійні, кінематографічні, модні і, окремо, дитячі. Відбудуться близько 100 подій (20 зустрічей і дискусій, 15 концертів і вистав, 15 кінопоказів із обговореннями, 9 виставок, один модний показ та фестиваль «Сковородафест» для всієї родини), у них візьмуть участь близько 150 учасників та учасниць зі Слобожанщини, Закарпаття, Галичини, Київщини, Полтавщини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: