Відкритий урок для ромських школярів в Одесі

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про відкритий урок для ромських школярів, який провів Центр правової інформації та консультацій в Одесі

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про відкритий урок для ромських школярів, який провів Центр правової інформації та консультацій в Одесі. Діяльність Центру координує Ромський правозахисний центр “Соціальна правова допомога” за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

Відкритий урок для ромських школярів в Одесі
Ольга Жукова

Освіта є однією з найактуальніших потреб ромської громади. Саме навчання дає можливість розірвати замкнене коло соціальної ізоляції, хронічної бідності і, як наслідок, неможливості реалізувати основні права людини. Тому таке важливе навчання у школі ромських юнаків та дівчат, та їх подальший вступ до вищих навчальних закладів.

Щоб підтримати мотивацію ромських старшокласників до навчання, 16 травня юристи Центру правової інформації та консультацій громадської організації «Правозахисний ромський центр» провели відкритий урок у школі №130 міста Одеси. Спілкування відбулось за темами «Мотивація до успіху» та «Освіта, як перспектива успішного життя».

Школярі мали можливість дізнатись від юристів-практиків про особливості та відповідальність цієї професії, як можна її здобути, де необхідно вчитись. Координатор Центру Володимир Кондур презентував Центр правової інформації та консультацій, про правові консультації, які можна отримати в Центрі. Розповів про діяльність Міжнародного фонду «Відродження» та його програми. Володимир Кондур також повідомив про можливості стажування та стипендії на здобуття освіти, що надає Європейський освітній фонд ромській молоді.

Юрист Центру Рустам Стоян пояснив учням, наскільки відповідальним є вибір майбутньої професії та якою важливою є потреба подальшої освіти. Він поділився власним досвідом здобуття юридичної освіти. Юнакам та дівчата було цікаво дізнатись про життя Рустама, адже він ром з простої сім’ї, такий як і вони. Він самотужки навчався у вищому навчальному закладі. Зараз Рустам професійний юрист, вже десять років активно займається громадською та правозахисною діяльністю. Крім юридичних консультацій для ромів, він ще й переймається освітою ромських дітей. У своєму районі, де знаходиться і 130 школа, він слідкує за відвідуванням школи ромськими дітьми. Якщо хтось із хлопців чи дівчат перестає ходити до школи, Рустам відвідує їх родини, спілкується з батьками. Переконує і детей, і батьків у необхідності навчання.

Ще один юрист Центру Роман Романов розповів школярам про свій вибір професії та успіхи в своїй роботі. Навів приклади успішних справ та перспективи, які він має в правозахисній діяльності.

Підбивши підсумки проведеної зустрічі, Володимир Боштан запропонував проводити такі заходи регулярно. Так, до кінця навчального року відбудеться ще один відкритий урок на тему «Права дитини, права і обов’язки батьків».

Контакти:
Ромський правозахисний центр
“Соціальна правова допомога”
Володимир Боштан
095 763 73 74

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: