Відкритість використання публічних коштів

26 червня 2015 року Кабінетом Міністрі України було прийняте розпорядження №655-р "Деякі питання адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів".

26 червня 2015 року Кабінетом Міністрі України було прийняте розпорядження №655-р “Деякі питання адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів“. 

Розпорядженням Уряду визначено Міністерство фінансів України спеціально уповноваженим органом з адміністрування веб-порталу публічних коштів. Таким чином, перший із трьох нормативно-правових документів, прийняття яких передбачено Законом України “Про відкритість використання публічних коштів”, прийнятий із запізненням у 2 місяці.

Центр політичних студiй та аналiтики  за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» протягом двох місяців здійснював роботу, пов’язану з сприянням імплементації Закону представниками центральних органів виконавчої влади та проводив дослідження громадської думки щодо того, яку інформацію хочуть бачити громадяни на веб-порталі публічних даних. Наразі спільно з Міністерством фінансів та іншими організаціями проводиться робота над розробкою порядків функціонуванням веб-порталу, алгоритму його діяльності та синхронізації з іншими сайтами органів влади, які публікують аналогічну або схожу інформацію та написанням технічного завдання для його розробки.

Прийняття Закону України “Про відкритість використання публічних коштів” є однією з ключових та системних змін направлених на досягнення прозорості влади та подоланні корупції в державі, оскільки даним законом передбачено відкриття інформації про всі видатки державного та місцевих бюджетів (більше 11 тисяч бюджетів), інформації про видатки 4000 державних підприємств та більше 12000 комунальних підприємств. Окрім цього, в щоденному режимі будуть публікуватися інформація про всі трансакції, які проводяться на єдиному казначейському рахунку.

Контакти:Центр політичних студiй та аналiтики  

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: