Законодавче регулювання доступу до архівів комуністичних спецслужб

18 лютого о 14.00, у Конференц-залі (Верховна Рада України), за адресою: Київ, вул. Грушевського, 5, 1-ий під’їзд, Центр досліджень визвольного руху спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності проведуть круглий стіл на тему: «Відкриті архіви: законодавче регулювання доступу до документів з архівів комуністичних спецслужб».

18 лютого о 14.00, у Конференц-залі  (Верховна Рада України), за адресою: Київ, вул. Грушевського, 5, 1-ий під’їзд, Центр досліджень визвольного руху спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності проведуть круглий стіл на тему: «Відкриті архіви: законодавче регулювання доступу до документів з архівів комуністичних спецслужб», на якому презентують Концепцію забезпечення відкритого доступу до документів з архівів комуністичних спецслужб.

Захід відбудеться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Програми «РАДА. Підзвітність, відповідальність, демократичність».

Як гарантувати право знати правду? Експерти представлять Концепцію забезпечення відкритого доступу до інформації в матеріалах колишніх комуністичних спецслужб.

«55,6%, українців хочуть, щоб інформація з документів до 1991 року повинна бути відкритою, натомість 86,2% опитаних експертів особисто стикалися з випадками обмеження в доступі до інформації в архівах», — розповідають у Центрі досліджень визвольного руху, громадській організації, яка опікується проблемами доступу до архівної інформації.

«Кожен громадянин має мати можливість дізнатися об’єктивно про елементи своєї історії» — йдеться у Рекомендації № R (2000) 13 Комітету міністрів Ради Європи країнам-членам стосовно європейської політики доступу до архівів. Саме для цього і розроблена пропонована Концепція.

Участь у заході візьмуть: Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Ігор Кулик, в.о. директора Центру досліджень визвольного руху Андрій Когут, директори галузевих архівних установ, правозахисники, історики, науковці, народні депутати України та представники громадських організацій. Участь Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка уточнюється.

На круглому столі обговорюватимуть проблеми, які постають перед українськими дослідниками, громадянами при використанні колись засекречених архівних документів, а також ознайомляться з європейським досвідом законодавчого регулювання доступу до документів з архівів колишніх спецслужб.

Круглий стіл пройде в рамках діяльності Реанімаційного пакету реформ.

Акредитація відбуватиметься за вказаними телефонами до 18.00 17 лютого 2015 р.

Контакти: тел. 255-44-10, 255-43-81,  k_kult@rada.gov.ua, revchuk@rada.gov.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: