Відеоблог: Електронна система моніторингу державних закупівель ліків

Вже за півроку в Україні діятиме проста і доступна кожному електронна система, що дозволить відкрити, порівняти та проаналізувати всі державні закупівлі ліків. Таким чином корупційні схеми, коли один лікарський препарат закуповується медзакладами за різними цінами – з різницею в сотні гривень, –будуть очевидними не тільки для споживачів або журналістів, а й стануть доказовою базою для перевірок і розслідувань правоохоронних органів.

Вже за півроку в Україні діятиме проста і доступна кожному електронна система, що дозволить відкрити, порівняти та проаналізувати всі державні закупівлі ліків. Таким чином корупційні схеми, коли один лікарський препарат  закуповується медзакладами за різними цінами – з різницею в сотні гривень, –будуть очевидними не тільки для споживачів або журналістів, а й стануть доказовою базою для перевірок і розслідувань правоохоронних органів.

Спільний проект Міжнародного фонду «Відродження» та електронної системи публічних закупівель ProZorro передбачає створення IT-модулів, які перетворять нинішню ситуацію, коли сотні тисяч тендерів на 12 тисяч ліків доводиться перевіряти вручну, на автоматичну і зрозумілу систему моніторингу. 

Про новий унікальний антикорупційний механізм, можливості і перспективи його запровадження не лише для галузі охорони здоров’я – у відеокоментарі менеджера програмної ініціативи «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» Олени Кучерук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: