Відбувся семінар “Промоція книжок у видавництві”

15-16 червня 2006-го року в Міжнародному фонді "Відродження" в рамках Українського книжкового проекту Book Marketing Research (BMR, Краків, Польща) провів семінар "Промоція книжок у видавництві" та кількагодинні індивідуальні консультації. Участь у семінарі взяли 35 видавців з Вінниці, Дніпропетровська, Києва і Харкова.

15-16 червня 2006-го року в Міжнародному фонді “Відродження” в рамках Українського книжкового проекту Book Marketing Research (BMR, Краків, Польща) провів семінар “Промоція книжок у видавництві” та кількагодинні індивідуальні консультації. Участь у семінарі взяли 35 видавців з Вінниці, Дніпропетровська, Києва і Харкова.

“Промоція книжок у видавництві” — шостий семінар, який провадить BMR в рамках “Українського книжкового проекту” (відбулися по три ідентичні семінари “Маркетинг у видавничій справі” та “Управління дистрибуцією книжок” у Києві, Львові та Харкові).

На семінарі детально йшлося про методи планування промоційного бюджету, промоцію як елемент маркетингу МІХ 8-Р, інструменти промоції (зв’язки з громадськістю, паблісіті, рекламу, прямі продажі, промоцію продажів для читачів, промоцію для посередників дистрибуції та промоцію під час книжкових виставок), медійні патронати, вибір концепції промоції залежно від типу продукту.

Наголошувалася потреба контролю роздрібної ціни з боку видавця, а не з боку посередників у продажі книжки. Аналізувалися методи написання рекламно-інформаційних матеріалів за допомогою методів FAB (риси/features, переваги/advantages, користі/benefis) та AIDA (A (Attention)/привернення уваги; I (Interest)/зацікавлення продуктом, фірмою, маркою; D (Desire)/прагнення; A (Action)/дія).

Яцек Влодарчик, BMR, детально проаналізував переваги і недоліки різних методів планування промоційного бюджету (метод попереднього року, метод фінансових можливостей, постійна сума від одного проданого екземпляра, змінна сума від одного проданого екземпляра, метод цілей та завдань). Також він розповів про засади побудови реноме фірми – створення образу видавництва. З-поміж найтиповіших промоційних помилок видавців Яцек Влодарчик перерахував плутання промоції з рекламою; переконання, що реклама – це завжди непотрібна витрата грошей, оскільки попередні дії не принесли успіху; переконання, що оголошення принесе бажаний результат тільки тоді, коли буде дорогим, кольоровим, займатиме не менше цілої сторінки в елегантному виданні; переконання, що достатньо лише від часу до часу давати тут і там окремі оголошення; спроби розширити промоцію поза природні межі, окреслені бюджетом; бездумне купування реклами.

Консультанти презентували серію знімків експозиції назв у книгарні (вітрини, полиці з новинками, промоційні стелажі, плакати та інші елементи оформлення, тематичні полиці, розпродажі / промоційні пакети). Розповіли про промоцію для посередників дистрибуції (додаткові промоційні знижки, конкурси з нагородами для найактивніших продавців, галузеві навчальні курси).

Практична частина семінару містила справжню промоційну презентацію одного з польських видавців для однієї з польських мереж книгарень та моделювання телевізійного інтерв’ю українського видавця на книжковій виставці.

2006-2007-го років Український книжковий проект та BMR планують нові семінари у Києві та Львові:

  • “Промоція книжок у видавництві” (для видавців) — 12-16 липня 2006-го року у Львові
  • “Успішний продаж книжок у книгарнях” — (планується восени 2006-го року у Києві та Львові)
  • “Стратегічне планування” (для видавців) — (планується восени 2006-го року у Києві та Львові)
  • “Дослідження ринку” (для видавців)
  • “Менеджмент у видавництві” (для видавців)

BMR — польська консалтингова компанія, яка з 1993-го року працює у Центральній і Східній Європі і спеціалізується виключно на книжковому ринку. BMR співпрацює з польськими та іноземними видавцями і сприяє налагодженню контактів між ними. BMR надає консультаційні послуги, провадить дослідження книжкового ринку, семінари і навчальні курси, а також підтримує видавничий портал: http://wirtualnywydawca.pl/. Директор BMR: Яцек Влодарчик.

Проект реалізується за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Нідерландів, Міжнародного фонду “Відродження” і Fund for Central and East European Book Projects, Amsterdam.

Ірина Кучма, менеджер програми “Соціальний капітал і академічні публікації”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: kuchma@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: