Відбулася презентація Карти порушень прав людини в Криму

18 листопада 2014 року в конференц-залі готелю «Експрес» відбулася презентація Карти порушень прав людини в Криму. Даний сервіс функціонує на сайті «Teraze» в рамках проекту «Права і свободи не анексують!». Проект реалізують громадські організації Союз вимушених переселенців, та «Майдан Моніторинг» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

18 листопада 2014 року в конференц-залі готелю «Експрес» відбулася презентація Карти порушень прав людини в Криму. Даний сервіс функціонує на сайті «Teraze» в рамках проекту «Права і свободи не анексують!». Проект реалізують громадські організації Союз вимушених переселенців та «Майдан Моніторинг» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Карту презентували керівник проекту «Права і свободи не анексують!» Максим Майоров та модератор даних, представник ІЦ «Майдан Моніторинг» Олена Сирінська. На заході були присутні представники органів державної влади, експертних середовищ, студенти, журналісти. Організаторів також представляв виконавчий директор ГО «Союз вимушених переселенців» Володимир Ляшенко.

Максим Майоров розповів про суть проекту «Права і свободи не анексують!». Необхідність відстежувати стан з дотриманням прав і свобод у Криму різко зросла у зв’язку з окупацією та анексією Росією цієї частини території України. Процес окупації (лютий-березень) супроводжувався брутальними діями так званої «самооборони» та військових підрозділів з РФ. Пізніше, населення Криму зіткнулося з реаліями російського політичного режиму, авторитарні практики якого були перенесені до Криму. Додатковими факторами напруги є намагання російської адміністрації негайно придушити всі опозиційні прояви в Криму, атмосфера протистояння з Україною, економічні та логістичні проблеми. На даний момент органи державної влади, українські та міжнародні організації вже досить уважно відстежують ситуацію на тимчасово окупованій території, з’явилося кілька докладних звітів про стан дотримання прав і свобод. Особливістю проекту «Права і свободи не анексують!» є категоризація та візуалізація фактів порушень на інтерактивній карті.

Олена Сирінська познайомила учасників презентації з Картою порушень прав людини в Криму. Сервіс доступний на веб-сайті «Teraze». Створення та адміністрування Карти відбувається  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект реалізується з вересня 2014 року, однак передбачає збір даних про факти, що мали місце, починаючи з 24 лютого 2014 року. На даний момент було зафіксовано 214 порушень. Всі випадки порушень прав і свобод для зручності згруповані у чотири категорії: громадянські та політичні права (103 порушення); права корінних народів та національних меншин (70 порушень);  культурні та релігійні права (65 порушень) та соціально-економічні права (139 порушень).

Наповнення Карти здійснюється модераторами сервісу, а також всіма бажаючими, зокрема, особами, які постраждали на тимчасово окупованій території або їх представниками. Кожен може зайти на сторінку проекту та, обравши опцію «Відправити повідомлення», повідомити про скаргу редакторів сайту. На сайті діє режим премодерації, оскільки адміністратори Проекту дбають про адекватність і достовірність представленої інформації. Хоча основною мовою Карти є наразі російська, повідомляти про порушення можна також українською та англійською  мовами.

Контакти: Сирінська Олена, syrinska.olena@gmail.com,+380632978391

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: