Відбулася щорічна конференція з надання безкоштовної правової допомоги

16 грудня 2010 року у Києві відбулася щорічна конференція з питань безоплатної правової допомоги. Захід зібрав основних учасників цього процесу: представників адвокатської спільноти, державних органів, до сфери діяльності яких належать питань забезпечення людей правовою допомогою, представників громадських організацій.

Вперше співорганізаторами конференції разом з Міжнародним фондом “Відродження”  та Правовою Ініціативою Відкритого Суспільства стали найбільші організації адвокатської спільноти України – Спілка адвокатів України та Асоціація правників України.

Учасники конференції відзначали значну актуальність проблеми, яка обговорювалась під час конференції. Проведене дослідження продемонструвало існування нагальної потреби людей у вирішенні своїх юридичних проблем і недоступність своєчасної правової допомоги.

Досвід пілотних проектів, який був представлений під час конференції, є по суті єдиною спробою системно підійти до налагодження надання різних видів правової допомоги. Три роки роботи пілотних проектів у різних регіонах України, майже три тисячі кримінальних справ, у яких бали участь адвокати Офісів громадського захисту та в середньому півтори тисячі людей, які щороку приходять до кожного з п’ятнадцяти Центрів правової інформації та консультацій за порадою – це вагомий масив даних для дослідження та обрання найбільш ефективних способів надання безоплатної правової допомоги.

“Пілотні проекти – це експериментальні лабораторії, в яких накопичується безцінний досвід використання різних форм та способів надання безоплатної правової допомоги. Основним завданням цієї роботи є зробити цю допомогу максимально доступною та забезпечити високу її якість” – відзначила у своїй презентації адвокат Офісу громадського захисту Наталія Стьопіна.

“Сьогодні для адвокатури в Україні є організаційно складно повною мірою взяти на себе систему забезпечення безоплатною правовою допомогою людей, які цього потребують, проте досвід тих адвокатів, які працюють в пілотних проектах не може бути втрачений, вони готові представити державі готову, випробувану на практиці, модель надання безоплатної правової допомоги для імплементації її у відповідний закон. На жаль, існуючий проект закону про безоплатну правову допомогу не повною мірою враховує досвід роботи цих пілотних проектів” – сказала  у ході конференції Тетяна Варфоломєєва, президент Спілки адвокатів України.

“Основні суб’єкти надання безоплатної правової допомоги мають об’єднати свої зусилля та представити державі ефективну модель надання безоплатної правової допомоги, яка базується на практичному досвіді пілотних проектів та в основі якої є гарантування якості допомоги, яка надаватиметься та ефективність управління системою надання безоплатної правової допомоги загалом”, – підсумував дискусію учасників щодо форм участі різних суб’єктів у процесі надання правової допомоги Роман Романов, директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За результатами обговорення учасники Конференції ухвалили відповідні Рекомендації.

Матеріали першої Сесії конференції

Матеріали другої Сесії конференції

Матеріали третьої Сесії конференції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: