Видано перший в Україні навчальний посібник із паліативної допомоги

У Києві презентували навчальний посібник “Паліативна допомога: ЕРЕС™”

11 квітня в Києві презентували навчальний посібник “Паліативна допомога: ЕРЕС™. Освіта з питань паліативного догляду та догляду наприкінці життя. Онкологія”. Посібник опублікував Видавничий дім “Калита” за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Випуск посібника став можливим завдяки спільній ініціативі фахівців ПВНЗ “Київський медичний університет УАНМ”, лікарів та активістів.

Презентоване видання – це перший і поки що єдиний міжнародний навчальний посібник із паліативної допомоги, виданий в Україні. Він містить гриф Міністерства охорони здоров’я, але виданий не коштом держави.

Посібник складається з 15 модулів. Він дає змогу лікарям різного профілю, викладачам і студентам здобути комплексні практичні навички з паліативної допомоги – від оцінки пацієнта, його оточення й потреб до подолання стресу та професійного вигорання серед лікарів.

“Кожна людина, навіть коли вона дуже хвора, може прожити своє життя якісно, відчуваючи світ. Це важливо для тих, хто продовжує життя, для тих, хто залишається й передає досвід далі. В Україні паліативні пацієнти, їхні родини та волонтери змушені самостійно справлятися з усіма труднощами й людськими болями. Необхідна система, програма підтримки й захисту прав паліативних пацієнтів в Україні на державному рівні”, – зауважила під час презентації режисерка Марина Врода.

За словами фахівців, доступність міжнародних стандартів і практик є надважливою для розвитку паліативної допомоги в Україні, але для більшості медиків вони недоступні. “В інституті нас учать рятувати, але нас не навчають того, як поводитися з пацієнтом, якого вже не вилікувати. Адже коли не можна вилікувати, все одно можна допомогти, просто допомога має бути іншою”, – зауважила лікар-психолог Київської міської клінічної лікарні №2 Зоя Максимова.

Фото

Контакти:
“Громадське здоров’я”
Надія Колесникова
067 661 80 30
kolesnykova@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: