Видано перші методичні рекомендації для адвокатів, які надають допомогу у кримінальному процесі

Українська фундація правової допомоги спільно з Координаційним центром із надання безоплатної правової допомоги опублікували методичні рекомендації для адвокатів “Дії захисника при затриманні особи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення” та “Дії захисника при вирішенні питання про обрання, продовження, скасування або зміну запобіжного заходу”

Українська фундація правової допомоги спільно з Координаційним центром із надання безоплатної правової допомоги опублікували методичні рекомендації для адвокатів “Дії захисника при затриманні особи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення” та “Дії захисника при вирішенні питання про обрання, продовження, скасування або зміну запобіжного заходу”. Матеріали видано за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Європейської Комісії.

2014 року Українська фундація правової допомоги планує випустити серію методичних рекомендацій на такі теми:
· Початкові дії адвоката у кримінальному провадженні
· Практика ведення адвокатських досьє
· Застосування практики Європейського суду з прав людини у кримінальному процесі
· Правові можливості захисника на стадії досудового розслідування
· Діяльність адвоката з доказування на різних стадіях кримінального провадження
· Оскарження адвокатом дій прокурора, слідчого, слідчого судді
· Участь адвоката в дослідженні доказів під час судового розгляду
· Роль адвоката в перевірочних стадіях процесу
· Дії захисника при вирішенні питань про застосування примусових заходів медичного характеру
· Особливості діяльності захисника у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх
· Особливості діяльності захисника у кримінальних провадженнях щодо наркозалежних
· Особливості діяльності захисника у кримінальних провадженнях, пов’язаних з учиненням злочинів проти власності
· Особливості діяльності захисника у кримінальних провадженнях, пов’язаних з учиненням злочинів проти життя та здоров’я особи
· Особливості діяльності захисника у кримінальних провадженнях, пов’язаних з учиненням злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи
· Безпека адвоката (гігієна, психологія).

Авторами методичних рекомендацій є адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Текст кожного видання обговорювали на семінарах-тренінгах за участю адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, а також під час проведення каскадних тренінгів у всіх регіонах України для адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом. За результатами обговорень тексти також рецензували провідні практики й науковці у сфері кримінального процесу.

Усіх зацікавлених фахівців запрошують стати співавторами методичних рекомендацій для адвокатів щодо захисту, гарантованого державою.

Контакти:
Українська фундація правової допомоги
Оксана Тарапатова
(044) 280 6740
yurfundacja@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: