Від травми до самопожертви: молоді лідери обговорили трансформацію досвіду війни

20-22 квітня в Українському Католицькому Університеті пройшов круглий стіл для молодіжних лідерів «Досвіди війни: від травми до самопожертви». Партнером круглого столу був Міжнародний фонд «Відродження».

Захід зібрав 25 молодіжних лідерів з числа волонтерів, активістів, представників медіа та бізнесу. Він ставив на меті мережування молодих лідерів та лідерок з різних сфер життя з активною громадянською позицією та зіставлення контекстів для спільного дискурсу. Подія стала майданчиком для обміну думкою на пошуку спільних позицій щодо того, як українське суспільство може пережити та трансформувати досвід війни, що триває.

Зі вступними промовами виступили виконавчий директор Фонду Олександр Сушко та проректор УКУ Мирослав Маринович.

Дискусії учасників стосувалися таких тем як:

  • Травми війни і людський капітал: психологічні аспекти;
  • Травми війни і людський капітал: роль культури;
  • Травми війни: подолати загрози й не упустити шанси.

Учасники та учасниці відзначили, що це була добра нагода переосмислити реальність, відчути, що ти не один та знайти силу, щоб йти далі.

«Круглий стіл відбувається вдруге за рік, і це виправдано, адже посилює взаємодії між учасниками. – Говорить Оксана Дащаківська, менеджерка Фонду та консультантка заходу. – Протягом трьох днів панувала атмосфера довіри та відчуття своїх. Це уможливило глибокі розмови на складні теми, такі як переживання смерті, колективна пам’ять, сприйняття війни як реальності».

Такі круглі столи проводять вже кілька років поспіль, але формат завжди однаковий – змістовний вступ до теми від запрошених експертів і жива дискусія, яка ведеться між учасниками та учасницями. Наприкінці зустрічі консультанти, ролі яких традиційно виконують Мирослав Маринович та Оксана Дащаківська, роблять підсумок обговорення.

Круглий стіл пройшов в рамках проєкту «На хмарі», який реалізовує Інститут лідерства та управління Українського Католицького Університету за підтримки Фонду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: