Вибори: понад 1000 скарг на порушення

15 жовтня об 11:30 у Києві (ІА “УНІАН”, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція “Вибори: понад 1000 скарг на порушення. Це система?”

15 жовтня об 11:30 у Києві (ІА “УНІАН”, вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція “Вибори: понад 1000 скарг на порушення”. Захід проводить Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За два тижні до парламентських виборів на Інтерактивній карті “Майдан-Моніторингу” вже додано понад 1000 повідомлень про порушення закону про вибори народних депутатів (з фото й відео, які зробили самі виборці).

Питання для обговорення:
– Чи можна говорити, що порушення є системними?
– Які соціально-психологічні причини порушень?
– Як вплинуть камери спостереження на перебіг голосування?
– Як виборці можуть протистояти порушенням у день голосування та захистити свій вибір?
– Що таке Народна ЦВК?

Учасники:
– Віктор Гарбар, який розкаже про головні види порушень і про регіони, де їх найбільше, а також поділиться міркуваннями, чи варто очікувати великої кількості порушень під час голосування, підрахунку голосів та встановлення результатів виборів;
– Віктор Пушкар, який повідомить про результати дослідження впливу порушень виборчого законодавства на вільне волевиявлення виборців, дасть відповідь на питання “Ми обираємо чи за нас уже обрано? Що допоможе раціональному вибору?”
– Олександр Северин, який розповість про дезінформацію виборців, про реакцію влади на застереження правозахисників, про те, як, вимагаючи поінформованості, виборці можуть протидіяти фальсифікаціям і виявляти їх.

Буде розказано, що таке Народна Центральна Виборча Комісія та як до неї долучитися.

Під час заходу буде також презентовано результати дослідження американського вченого Еріка Херона про вплив камер спостереження на явку виборців.

Контакти:
Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт”
Віктор Гарбар
050 323 34 83
vybory2012@maidan.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: