«Ви маєте право мовчати…» як в Україні дотримуються основні права затриманих

8 жовтня відбудеться презентація дослідження «Права людини за зачиненими дверима».

8 жовтня відбудеться презентація дослідження «Права людини за зачиненими дверима».

У ньому – майже сотня інтерв’ю з правоохоронцями, захисниками та затриманими особами, 827 годин безпосередніх спостережень за щоденною роботою працівників органів та адвокатів, проведені дослідниками у шести регіонах України.

Автори дослідили, як на практиці дотримуються процесуальні гарантії осіб, затриманих правоохоронними органами, та побачили, що насправді відбувається за зачиненими дверима – після затримання, у час, коли ризики порушення прав і свобод людини є найвищими.

Предметом дослідження стали основні гарантії особи у разі її затримання:

–          право зберігати мовчання

–          право знати, в чому тебе підозрюють

–          право на медичну допомогу

–          право на адвоката

–          право на переклад

 

Аналіз української нормативної бази та особливості її практичного застосування в роботі різних правоохоронних органів дослідники роблять в контексті міжнародної практики та рішень Європейського суду з прав людини.

Дослідження реалізовано спільною групою програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження», Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Координаційного центру з надання правової допомоги та Центру «Дослідження проблем верховенства права та його втілення у національну практику України» Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Контакти:Надя Колесникова, 067 661 80 30, nk@humanrights.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: