Вдова учасника бойових дій відвоювала допомогу

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як вдові військового допомогли оформити статус члена родини померлого учасника бойових дій

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як вдові військового допомогли оформити статус члена родини померлого учасника бойових дій. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у місті Кам’янець-Подільський (Хмельницька область), роботу якого координує ГО “Асоціація юристів Кам’янця-Подільського” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Вдова учасника бойових дій відвоювала допомогу
Ольга Жукова

Вдові військового довелось у суді доводити, що вона має право на статус члена родини померлого учасника бойових дій та соціальні гарантії з цього приводу. Адже чиновники управління соцзахисту відмовились визнати її права.

Олена Вікторівна Підгородецька проживає у Кам`янці-Подільському. Ще за радянських часів її чоловік служив на Кубі військовим медиком. Щоденно рятував життя наших військовослужбовців та ризикував своїм. Після завершення служби він отримав статус учасника військових подій на Кубі та гарантовану допомогу від держави. А недавно чоловік, з яким пані Олена прожила більше двадцяти років, помер. І жінка залишилась сама, без підтримки близької людини.

Друзі чоловіка підказали їй, що вона може оформити статус члена родини померлого учасника бойових дій. І Олена Вікторівна звернулася для цього до управління праці та соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради. Однак отримала відмову в оформленні статусу члена сім’ї померлого учасника бойових дій. Мовляв, чоловік вже помер і ви вже не родина. А крім того, одна з довідок була з архіву Російської федерації, а не України.

Таке обґрунтування неабияк здивувало та обурило юристів Центру правової інформації та консультації неурядової організації «Асоціація юристів Кам’янець-Подільського». Куди 4 травня звернулася за безоплатною правовою допомогою спантеличена Олена Вікторівна. Очевидно, подібний статус присвоюється виключно після смерті, а не за життя чоловіка. Тож юристка Центру Тетяна Васильєва зібрала необхідні документи. І допомогла Олені Вікторівні скласти позов до Хмельницького окружного адміністративного суду. У заяві вдова просила визнати протиправними дії місцевого управління праці та соціального захисту населення у відмові надати їй статус члена сім’ї загиблого учасника бойових дій та видачі посвідчення після смерті чоловіка.

Хмельницький окружний адмінсуд задовольнив позов. За рішенням суду управління праці та соцзахисту населення надало Олені Вікторівні Підгородецькій необхідний статус та видало посвідчення.

Контакти:
ГО “Асоціація юристів Кам’янця-Подільського”
Максим Ільчишен
(03849) 519 11
ilchishen@lawyer.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: