Вахтанг Кіпіані: Українців потрібно більше інформувати про європейські стандарти життя

Журналіст Вахтанг Кіпіані наголошує: підтримка євроінтеграції в українському суспільстві є не надто високою, оскільки громадяни не мають інформації про європейські стандарти життя

Підтримка євроінтеграції в українському суспільстві є не надто високою, оскільки громадяни не мають інформації про європейські стандарти життя. Про це заявив журналіст Вахтанг Кіпіані в інтерв’ю виданню “Аргументы недели – Крым”. Зустріч із журналістом у Криму організувала ГО “Демократичні та громадські ініціативи”, ГО “Світ” і видання “Аргументы недели – Крым” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

“Громадяни, щоб впливати на цей процес, повинні знати, як живе Європа. А люди читають якісь дурні ідеологічні газети, які в тому числі видаються у Криму, страшилки про Європу, ніколи там не буваючи, і відповідно говорять: “Навіщо нам ця Європа? Нас там ніхто не чекає”. Це справді так. Ми там нікому не потрібні. Європа нам потрібна!” – сказав Вахтанг Кіпіані.

За його словами, підтримка євроінтеграції буде вищою, коли громадянам стане відома об’єктивна інформація про життя в Європі. “Ми маємо прийняти ті правила гри, які нам пропонують. Тому що в Європі суд нормальний, а в нас – ні, дороги нормальні, а в нас – ні. Канцлер Меркель у багатющій країні вдягається скромніше, ніж середній сімферопольський чиновник. І ось ці приклади люди повинні знати”, – наголосив журналіст.

“Україна має бути частиною європейської спільноти. Ми повинні прийняти правила гри, які для себе обрали країни, що пройшли довгий шлях до демократії. Усі країни, про які ми можемо говорити як про можливі приклади для України (хай то маленька Словаччина чи велика Польща) – це шлях еволюційних, логічних змін на рівні суспільства й держави. Це не одномоментний процес, але при цьому це поступальні рухи. На жаль, ми буксуємо на місці”, – відзначив Вахтанг Кіпіані.

Контакти:
ГО “Демократичні та громадські ініціативи”
Юрій Шамков
050 932 67 89
schamkov@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: