В Ужгороді вдалося відвернути загрозу виселення мешканців ромського табору

Працівникам Центру правової інформації та консультацій в Ужгороді вдалося відвернути загрозу виселення мешканців ромського табору, розташованого на вулицях Гранітній і Тельмана

Працівникам Центру правової інформації та консультацій в Ужгороді вдалося відвернути загрозу виселення мешканців ромського табору, розташованого на вулицях Гранітній і Тельмана. Діяльність Центру координує Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома” та ГО “Романі черхень” за підтримки програм “Верховенство права” та “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

14 серпня юристові Центру Мирославові Горвату зателефонував Андрій Балог, мешканець ромського поселення на вулиці Гранітній в Ужгороді, і розповів, що до табору приїхала комісія на чолі з міським головою Віктором Погорєловим. Були присутні представники прокуратури, міліції, МНС, журналісти.

Метою візиту було попередити ромів про те, що вони повинні у стислі терміни виселитися зі своїх будинків. Підстава – незаконне будівництво. Зі слів мешканців, правоохоронці заходили до будинків, питали про людей, які мають реєстрацію.

Ці події спричинили масштабну хвилю ромського протесту в Ужгороді.

Після звернення Андрія Балога юристи Центру Мирослав Горват і Петро Габрин, а також громадський активіст Едуард Балога звернулися до мешканців мікрорайону Радванка з закликом поставити підписи під колективним зверненням до представників місцевої влади. Лист було адресовано Ужгородському міському голові та депутатам міської ради. Окремо направлено листи до голови Закарпатської обладміністрації Олександра Ледиди та голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги.

Крім того, юристи Центру зібрали статистичну інформацію про жителів ромського поселення, зокрема щодо кількості мешканців, наявності паспортів, інших документів, дозволів на будівництво тощо.

16 серпня ромські поселення в Ужгороді відвідав Валерій Пацкан, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Парламентар пообіцяв докласти всіх зусиль для врегулювання конфлікту.

19 серпня мер Віктор Погорєлов зустрівся з ромськими лідерами та юристами Центру. Під час зустрічі він запевнив, що всіх не виселятимуть: ідеться вже тільки про знесення будинків, незаконно побудованих на захисній дамбі.

Проте, за словами юристів, крапку в цій історії ставити зарано. Фахівці Центру готуються до судових позовів.

Контакти:
Карпатське агентство прав людини “Вестед”
Марія Менджул
050 67 44 856
v_clinic@mail.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: