В Ужгороді ухвалено Програму підтримки ромів

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про ухвалення Ужгородською міськрадою програми "Ромське населення" на 2014-2015 роки

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про ухвалення Ужгородською міськрадою програми “Ромське населення” на 2014-2015 роки. До розробки документу долучалися юристи Центру правової інформації та консультацій в Ужгороді, роботу якого координує Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома” й ГО “Романі черхень” за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

В Ужгороді ухвалено Програму підтримки ромів
Оксана Пастух

Ужгородська міська рада 5 вересня підтримала проект Програми «Ромське населення» на 2014-2015 роки з доповненнями, які внесла громадська організація “Карпатське агентство прав людини «Вестед»”.

Ужгородський Центр правової інформації та консультацій переймався необхідністю розробити та прийняти програму підтримки ромського населення близько двох років. Саме тому винесення на розгляд міських депутатів та безпосередньо голосування стали для всієї ромської громади визначною подією. Це крок у напрямку інтеграції ромів у суспільство, можливість захищати права національної меншини на освіту, медичні та соціальні послуги, забезпечення права власності.

Як прокоментувала координатор Ужгородського Центру правової інформації та консультацій Марія Менджул, більшість заходів Програми не потребують фінансування з бюджету. Вони є організаційними, просвітницькими. Але не виконувати їх представники влади та місцевого самоврядування вже не мають права, бо заходи виписані у нормативному акті.

Ромська громада має сподівання, що наявність програми дещо спростить їм життя, зрівняє у правах з представниками інших національностей, які проживають на Закарпатті.

Зміст затвердженої програми доступний тут.

Контакти:
Карпатське агентство прав людини “Вестед”
(0312) 61 96 61
v_clinic@mail.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: