В Ужгороді стартує проект допомоги дітям сходу

Станом на 25 лютого на Закарпатті офіційно перебуває 3476 переселенців, із яких 868 – діти. Частина з них приїхала на Закарпаття, коли на сході країни уже розпочалися активні дії.

Станом на 25 лютого на Закарпатті офіційно перебуває 3476 переселенців, із яких 868 – діти. Частина з них приїхала на Закарпаття, коли на сході країни уже розпочалися активні дії. Такі діти, мимоволі ставши свідками тих жахливих подій, потребують, з одного боку, фахової допомоги, а з іншого, – дружнього спілкування однолітків та дорослих. Це стало однією з причин того, що представники громадської організації «Щасливі діти» взялися за реалізацію проекту «Соціально-психологічна адаптація переселенців із дітьми на новому місці проживання, інтеграція в закарпатську спільноту». Про це представники ГО розповіли під час прес-конференції в Ужгороді.

«Зараз вся увага прикута до Сходу країни. А оскільки у жінок серце завжди болить і за своїх, і за чужих дітей, ми вирішили зробити щось хороше для тих, кого, на жаль, доводиться називати “дітьми війни”. Нам відомо, що дуже багато неповнолітніх у Луганській і Донецькій областях проживали і проживають в поганих умовах. Деякі впродовж тривалого часу – у підвальних приміщеннях. Тому ми провели акцію по збору іграшок. Потім вирішили звернути увагу на тих діток, які звідти переїхали. І от так «народилася» ця програма», – зазначила керівник ГО «Щасливі діти» Ольга Павлова

За словами члена правління організації Людмили Сюзєвої, в рамках реалізації проекту передбачено: проведення круглого столу на рівні представників облдержадміністрації та інших державних установ; зустрічі з видатними особистостями, які б розповіли про історію, культуру, літературу, звичаї Закарпаття; екскурсії для дорослих та дітей; серія занять з психологом та проведення циклу занять з ігротерапії. Цікавим заходом буде проведення дводенного майстер-класу з писанкарства. «Ми вдячні Фонду “Відродження”, що вони неупереджено поставилися до новачків, якими ми є. Ми подавалися, не маючи аж занадто великого досвіду, і взагалі не маючи грантової історії. Писали програму, як  розуміли і так, як би робили це для власних дітей. Бо ж кожна дитина має бути щасливою. Це наше негласне кредо», – сказала Людмила Сюзєва.

«Мене тішить, що у програмі передбачені заходи не лише для дітей, але й їх батьків. Бо попри те, що ми тут робимо зі свого боку, потрібно, щоб батьки робили з нами одну справу. Неправильним підходом буде віддати нам дітей, поставити собі галочку, що вони на реабілітації, а самі демонстрували вдома свої страхи та тривоги. Добре, що у проекті братимуть участь і місцеві мешканці з дітьми, адже це дає можливість зав’язати нові стосунки і полегшити процес соціалізації», – сказала учасник проекту, психолог Наталія Братасюк.

«Діти зі сходу переживають складний коктейль почуттів, пов’язаних із втратою домівки, друзів, школи, звичного середовища. Коли у когось згоріла хата – це одна втрата, у когось померла близька людина – це інша. А війна складна тим, що тут усі ці втрати поєднуються. Такі діти потрапляють в нове середовище, яке часто є відмінним від звичного: з іншими цінностями і правилами взаємодії між людьми. А це все дуже непросто прийняти. Нерідко такі діти відчувають себе чужинцями, і такі стани вимагають психологічної корекції. Особисто моя задача – подивитися, чи не розвиваються тривожно-депресивні розлади, визначити індивідуальні адаптаційні особливості, попрацювати зі страхами і тривогами», – наголосила психолог.

Метою проекту «Соціально-психологічна адаптація переселенців з дітьми на новому місці проживання, інтеграція в закарпатську спільноту», що здійснюється ГО «Щасливі діти» за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження» є сприяння психологічній адаптації членів сімей переселенців з дітьми у новому для них середовищі; ознайомлення їх з національно-культурними особливостями регіону; інформування суспільства про життя, побут, потреби та особисті історії внутрішньо переміщених осіб;  сприяння формуванню об’єктивного ставлення як переселенців до місцевих мешканців, так і навпаки; підтримка діалогу та побудова взаєморозуміння, толерантності і солідарності у громадах.

Контакти:  Тетяна Літераті, 050-963-90-74

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: