В Ужгороді ромам надають безкоштовну юридичну допомогу

Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді надав допомогу вже 42 ромам

Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді надав допомогу вже 42 ромам. Його створило Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома” та Закарпатське обласне ромське об’єднання “Романі черхень” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Центр створено для посилення правових можливостей бідних верств населення. Він має осередок на території ромського компактного поселення в мікрорайоні Радванка.

Володимир Навроцький, юрист Центру, заступник директора КАПЛ “Вестед”, розповів: “Ми вирішили об’єднати зусилля громадських організацій, щоб не кожна організація окремо надавала правову допомогу, а консолідовано”. “Центр надає безкоштовну первинну правову допомогу, а в особливо складних випадках – і подальшу допомогу, підготовку документів і підтримку у спілкуванні з органами влади тощо”, – додав він.

Сергій Чічак, юрист Центру в осередку на Радванці, розповів, що ромам надають допомогу з питань цивільного права, житлового, пенсійного, соціального забезпечення. 38 особам було оформлено документи в Пенсійний фонд і для отримання субсидій. “Буває, що виїжджаємо у район, де потрібна юридична допомога”, – сказав Сергій Чічак.

Мирослав Горват, керівник організації “Романі черхень”, наголосив на необхідності фахової уваги до ромів як із боку юристів, так і з боку влади. “Були випадки, коли ставалася пожежа чи не було води. Ми допомагали залагодити справи з відповідними установами. Багато таких ромів в Ужгороді, які не мають документів. Вони хотіли б улаштуватися на роботу, отримати соціальну допомогу. Таким ми й допомагаємо”, – розповів він.

Центр правової інформації та консультацій здійснює прийом за таким графіком: з 14:00 до 18:00 (вівторок, четвер, п’ятниця) на базі ГО “Вестед” (вул. 8 Березня, 46/125).

Осередки в місці компактного проживання ромів – мікрорайоні Радванка:
– з 12:00 до 16:00 (понеділок, середа, п’ятниця) на базі Товариства ромів Закарпаття “Рома” (вул. Богатирська, 45);
– з 15:00 до 19:00 у вівторок, з 10:00 до 16:00 у четвер, з 10:00 до 14:00 у суботу на базі ГО “Романі черхень” (вул. Ужанська, 80).

Контакти:
Карпатське агентство прав людини “Вестед”
(0312) 619 661
vested@tes.org.ua
v_clinic@mail.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: