В Україні зареєстровано понад 1500 ОСН

Сьогодні в Україні зареєстровано понад 1500 органів самоорганізації населення (ОСН) із правом юридичної особи, а їх загальна кількість більша в десятки разів

Сьогодні в Україні зареєстровано понад 1500 органів самоорганізації населення (ОСН) із правом юридичної особи, а їх загальна кількість більша в десятки разів. Про це розповів Олексій Орловський, директор програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, 21 січня під час прес-конференції в Києві. Захід провів Київський міський осередок ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Олексія Орловського, якщо 2012 року було створено мережу з 8 регіональних ресурсних центрів для ОСН, то цього року “будуть діяти 9 регіональних ресурсних центрів”.

Він наголосив, що сьогодні склалася непроста ситуація з підготовкою громадськістю законопроекту про внесення змін до закону “Про органи самоорганізації населення”. У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про ОСН (№3704 від влади та №3704-1 як альтернативний, який підтримали представники провладної більшості й опозиційні депутати). У першому законопроекті, як відзначив експерт, “спостерігаємо суттєве обмеження потенціалу ОСН”, а у другому – розширення їхніх повноважень.

Крім того, Олексій Орловський наголосив: “Українські ОСН мають свій статус на рівні Конституції”.

Зі свого боку, Олександр Чунаєв, директор Ресурсного центру “Лівобережжя”, заступник голови правління Київського міського осередку ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, розповів, що станом на 22 вересня 2013 року в Києві було легалізовано 122 ОСН, із яких 114 створено шляхом реєстрації і 8 – шляхом повідомлення. По показнику ОСН у статусі юридичної особи Київ є лідером серед інших міст України.

Контакти:
Київський міський осередок
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
Олександр Чунаєв
097 89 647 20
alexchun@meta.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: