В Україні вперше прийнято «Концепцію розвитку електронного урядування»

Кабінет Міністрів України ухвалив “Концепцію розвитку електронного урядування в Україні” на засіданні уряду 13 грудня 2010 року. Розробку Концепції ініціював, організаційно та фінансово підтримав Міжнародний фонд “Відродження”.

Кабінет Міністрів України ухвалив “Концепцію розвитку електронного урядування в Україні” на засіданні уряду 13 грудня 2010 року. Розробку Концепції ініціював, організаційно та фінансово підтримав Міжнародний фонд “Відродження”.

Роботу над підготовкою проекту Концепції було розпочато у лютому 2009 року в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Державним комітетом інформатизації України та Міжнародним фондом “Відродження”. До складу Робочої групи увійшли провідні українські експерти у сфері електронного урядування, а саме: Олександр Баранов, Мар’яна Демкова, Сергій Дзюба, Андрій Єфанов, Ігор Жиляєв, Едуард Клепець, Тетяна Попова, Ігор Рубан, Андрій Семенченко та Світлана Чукут, а також міжнародні експерти, представники Академії електронного урядування (Естонія) – Арво Отт та Юрій Місніков.

Упродовж 2009 року відбувалось публічне громадське обговорення документу, у тому числі на рівні Громадської ради при Державному комітеті інформатизації України та Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Позиція громадськості була оприлюднена в “Настановах кандидатам у Президенти України” на Форумі Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій “Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні” 17 грудня 2009 року, а саме: “визнати розвиток е-демократії та е-урядування, який значною мірою забезпечує розвиток інформаційного суспільства в Україні, одним із національних пріоритетів. Розробити та прийняти на вищому державному рівні Концепцію розвитку електронного урядування в Україні, спрямовану на подальше реформування публічної адміністрації, забезпечення прозорості і відкритості влади, досягнення європейських стандартів якості електронних адміністративних послуг для бізнесу і громадян. Розробити і затвердити державну Програму впровадження технологій е-урядування як план дій виконання Концепції”.

Міжнародний фонд “Відродження” сприяв створенню у квітні 2010 року та подальшій діяльності Національного центру електронного урядування.

8 грудня 2010 року в Посольстві Естонії в Києві відбулося урочисте підписання україно-естонських Меморандумів взаєморозуміння про співробітництво у сфері інформаційного суспільства, електронної демократії, електронного урядування та комунікаційних технологій.

Детальніше про діяльність Міжнародного фонду “Відродження” за напрямком електронного урядування читайте тут.

Контактна особа: Олеся Архипська, директор з інформаційно-комунікаційної діяльності МФВ, керівник напряму “Електронне урядування. Електронна демократія”, тел.: 044 461 97 09, arkhypska@irf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: