В Україні відбудуться публічні заходи до Всесвітнього дня паліативної допомоги

Цьогорічне гасло -  “Вірити та жити: паліативна допомога для дітей і молодих людей”

У великих містах України відбудуться публічні заходи, приурочені до Всесвітнього дня паліативної допомоги. Заходи проходять за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Всесвітній день паліативної допомоги відзначають щорічно у другу суботу жовтня з ініціативи Всесвітнього альянсу паліативної допомоги (The Worldwide Palliative Care Alliance, WPCA), щоб звернути увагу суспільства на медичні, соціальні, практичні та духовні потреби людей, які мають невиліковні захворювання. Різноманітні заходи з цього приводу відбуватимуться впродовж жовтня в більш ніж сімдесяти містах світу.

В Україні Всесвітній день паліативної допомоги цього року відзначають під гаслом “Вірити та жити: паліативна допомога для дітей і молодих людей”.

У Києві 12 жовтня з 11:00 до 12:00 на подвір’ї Київської міської клінічної лікарні №2 (вул. Попудренка, 36) відбудеться облаштування території, зокрема висадження квітів і встановлення лавок для відвідувачів і пацієнтів лікарні. Відділення паліативної допомоги в цій лікарні виникло 2001 року, а допомагати невиліковно хворим тут почали ще з 1997 року. Відділення розраховано на 30 ліжок. Щорічно допомогу тут отримують понад 450 осіб.

Того ж дня з 17:00 до 19:00 в малій галереї “Мистецького Арсеналу” (вул. Лаврська, 10) в межах фотовиставки “Життя як воно є…” відбудеться обговорення стану паліативної допомоги в Україні. Учасники зустрічі: Василь Князевич (голова правління ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”), Лариса Лавренюк (голова БФ “Краб”), Людмила Андріїшин (головний позаштатний спеціаліст із паліативної допомоги Івано-Франківської області), Ірина Гавришева (громадський діяч, пацієнтка), Ірма Вітовська, актриса. До участі запрошують усіх охочих.

У Дніпропетровську 12 жовтня з 11:00 до 13:00 в парку Глоби відбудеться благодійний “Парад червоних носиків”. Червоний носик – це обов’язковий атрибут Лікаря-Клоуна, який відвідає дітей у лікарнях, даруючи їм радість і сміх. Цього ж дня, вдягнувши червоний носик і взявши участь у параді, кожен зможе підтримати важкохворих дітей. Червоні носики можна буде отримати під час акції. Парад проводить Дніпропетровська обласна благодійна організація “Сяйво веселки”.

У Кіровограді 12 жовтня о 13:00 на площі Кірова відбуватиметься інформаційна акція для мешканців, під час якої можна буде дізнатися про завдання паліативної допомоги та права паліативних пацієнтів, зокрема щодо доступу до знеболення. Акцію проводить Кіровоградська обласна благодійна організація “Відкрите серце”.

У Донецьку 12 жовтня “27 канал” розпочне о 9:30 ток-шоу “На мій погляд”. Тема розмови – “Гідне життя до останньої хвилини”.

У Миколаєві 14 жовтня Миколаївський художній російський драматичний театр у межах інформаційної кампанії “Гідне життя до останньої хвилини” о 16:00 запрошує на благодійну виставу “Оскар і Рожева дама”. Вистава відбувається з ініціативи Обласного фонду боротьби з туберкульозом “Віта-Лайт”.

У Сімферополі 15 жовтня о 12:00 у стінах Кримського медичного коледжу (вул. Карла Маркса, 28/10) відбудеться круглий стіл “Паліативна допомога в Криму: діалог партнерів” за участю представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я АР Крим, ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, Міжнародного фонду “Відродження”.

Контакти:
програма “Громадське здоров’я”
Міжнародного фонду “Відродження”
Надія Колесникова
067 661 80 30
kolesnykova@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: