В Україні триває кампанія “StopБіль”

В Україні стартувала кампанія доступу до знеболення “StopБіль”

В Україні стартувала кампанія доступу до знеболення “StopБіль”, яка має на меті допомогти хворим, що потребують знеболення для полегшення симптомів невиліковних хвороб.

Учасники кампанії переконані: полегшити страждання людей, хворих на рак, допоможе реєстрація в Україні перорального морфіну. Сьогодні цей знеболювальний препарат для українських пацієнтів доступний винятково у вигляді ін’єкцій. Таблетованої форми у країні не зареєстровано – пацієнтам доводиться терпіти біль, якого завдає хвороба, і біль, спричинений ін’єкціями.

Ініціативу громадськості з доступу до знеболення для невиліковно хворих підтримала програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Директор програми Вікторія Тимошевська пояснила: “Ми шоковані кількістю свідчень пацієнтів і їхніх рідних про той біль, що доводиться витримувати під час хвороби. Отримуючи належну медичну допомогу, невиліковно хворі мають можливість відчувати себе людьми, не приниженими болем, мають можливість жити повноцінним життям, наскільки це можливо за таких життєвих обставин. Ми будемо допомагати громадським організаціям та активістам зрушити цю проблему, щоб її було вирішено”.

Щороку майже 428 тисяч осіб в Україні потребують знеболення та паліативної допомоги для полегшення больових симптомів невиліковних хвороб. Реєстрація перорального морфіну дозволить суттєво полегшити стан таких пацієнтів. Упродовж десятиліть пероральний морфін залишається ключовим елементом лікування больового синдрому у випадках раку. Його внесено до основного переліку лікарських засобів Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Це означає, що пероральний морфін є найбільш ефективним, безпечним і доступним із погляду витрат лікарським засобом. Для українських пацієнтів морфін доступний винятково у вигляді ін’єкцій, а таблетованої форми у країні не зареєстровано. У такій ситуації пацієнтам доводиться терпіти біль, якого завдає хвороба, і біль, спричинений ін’єкціями.

У травні міжнародна правозахисна організація “Human Rights Watch” разом із українськими громадськими організаціями презентувала дослідження ситуації в Україні. “Десятки тисяч пацієнтів в Україні, що хворі на рак на пізніх стадіях, страждають без потреби від сильного болю, тому що вони не можуть отримати ефективних і безпечних знеболювальних  засобів”, – сказано у звіті.

“Громадське здоров’я”
Надія Колесникова,
(044) 461 97 09
kolesnykova@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: