В Україні створено “Українську асоціацію європейських студій”

2 лютого 2007 року Міністерство юстиції зареєструвало Всеукраїнську громадську організацію "Українська асоціація європейських студій". Своїм заснуванням Асоціація завдячує міжнародним науково-методичним та науково-практичним конференціям з європейських студій, які проходили у 2005-2006 роках в за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження".

Європейські студії в Україні зробили значний крок на шляху інституційного розвитку. Свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян від 2 лютого 2007 року за номером 2602 закріпило мету діяльності нещодавно створеної Української асоціації європейських студій “сприяння розвитку в Україні міжгалузевих наукових досліджень європейських інтеграційних процесів та захист спільних законних інтересів своїх членів”. З визначною подією членів осередків Асоціації в майже усіх областях України привітав Президент Асоціації, викладач модулю ім.Жана Моне, проф. Роман Петров.

Європейські студії є міждисциплінарною галуззю знань, що вивчає Європу та, зокрема, європейську інтеграцію. Євростудії розповсюджені в усьому світі і активно застосовують компаративістику. В Україні євростудії поширюються як шкільні факультативи, активні методи навчання (рольові ігри, симуляції), спецкурси у вищих навчальних закладах та наукові розробки, що стосуються питань європейського континенту, інтеграції та відносин між Україною та ЄС.

Своїм заснуванням Українська асоціація завдячує міжнародним науково-методичним та науково-практичним конференціям з європейських студій, які проходили у 2005-2006 роках в м. Донецьк за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. 

Відтепер, ВГО “Українська асоціація європейських студій” є офіційно зареєстрованою всеукраїнською громадською неприбутковою організацією, що має на меті “сприяння розвитку в Україні міжгалузевих наукових досліджень європейських інтеграційних процесів та захист спільних законних інтересів своїх членів”. Асоціація має більше 20 осередків у майже всіх регіонах України. Осередки Асоціації вже активно залучають своїх фахівців до підготовки наукових видань з європейського права, до надання пропозицій до Концепції державної програми інформування громадськості у сфері європейської інтеграції України на 2008-2011 роки, до здійснення на регіональному рівні громадського моніторингу державної політики європейської інтеграції, до проведення рольових ігор з євроінтеграції тощо.

 

Джерело: “Українська асоціація європейських студій”

Олена Романова, координатор програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: romanova@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, Бехтерівський пров. 13а, к.5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: