В Україні створено Національну мережу дитячої паліативної допомоги

Учасники Першого Всеукраїнського форуму з дитячої паліативної допомоги оголосили про ставорення Національної мережі дитячої паліативної допомоги, яка об'єднає зусилля усіх спеціалістів, які працюють над створенням ефективної та доступної паліативної та хоспісної допомоги для дітей в Україні.

Учасники Першого Всеукраїнського форуму з дитячої паліативної допомоги оголосили про ставорення Національної мережі дитячої паліативної допомоги, яка об’єднає зусилля усіх спеціалістів, які працюють над створенням ефективної та доступної паліативної та хоспісної допомоги для дітей в Україні.

«Серед основним завдань Національної мережі дитячої паліативної допомоги є розробка та затвердження необхідної нормативної бази для розвитку дитячої паліативної допомоги, розробки клінічних протоколів та відповідне навчання медичних кадрів, створення системи виїзних консультативних відділень для допомоги невиліковних дітям на дому, а також реєстрація в Україні дитячих форм знеболювальних препаратів та забезпечення їх доступності» – заявила Лариса Лавренюк новообрана голова Національної мережі дитячої паліативної допомоги, керівник Фонду допомоги онкохворим дітям “Краб” з міста Києва.

На форумі також була присутня Джоан Марстон, голова Міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги (ICPCN). Під час свого виступу вона зазначила: «Дитяча паліативна допомога – це комлекна система забезпечення якості життя та полегшення страждань важкохворої дитини, яка стосується індивідуальних медичних, соціальних та духовних потреб дитини та включає групу спеціалістів, саму дитину, а також її родину.”

За даними Міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги, в усьому світі 21 мільйон дітей потребують паліативної допомоги, і з них 8 мільйонів потребують спеціалізованої паліативної допомоги. Проте, лише 1% дітей, які її потребують, мають доступ до неї.

Нагадаємо  15-17 грудня 2015 року в м. Івано-Франківськ відбувся Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги, який зібрав понад 90 експертів, лікарів та волонтерів дитячого паліативного руху з усієї України, а також Білорусі, Грузії та Польщі. Організаторами форуму є програмна ініціатива “Громадське Здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження” та Івано-Франківський благодійний фонд “Мати Тереза”.

Відео лекцій ключових експертів доступне за лінком

Детальніше на Facebook на сторінці “Паліативна допомога в Україні” Facebook-подія Всеукраїнський Форум дитячої паліативної допомоги   

 Інформаційна довідка

Паліативна допомога дітям – це активна всеосяжна допомога тілу, розуму та душі хворої дитини, що також передбачає всебічну підтримку родини. Дітей, що мають хвороби несумісні з життям, не можна вилікувати, проте їм можна подарувати гідне життя і справжнє дитинство на той час, який їм відведено. Паліативна допомога надається в різних закладах – це може бути консультативна допомога фахівця з лікування болю в лікарні або у відділенні паліативної допомоги, в консультаційному кабінеті паліативної допомоги в поліклініці, спеціалізованою виїзною бригадою на дому, і так само – у хоспісі. За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2013 році паліативної допомоги потребували 17 500 дітей, з них близько 1000 – віком до 1 року, 300 – дітей з онкологічними захворюваннями, 70 – дітей хворих на ВІЛ/СНІД.

Контакти: Анастасія Безверха, +38067 4465330, karabashi@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: