В Україні створено Фонд захисту права на доступ до інформації

Громадяни матимуть змогу безоплатно отримати допомогу фахівця для юридичного супроводу своєї справи в суді

Інститут Медіа Права відкриває Фонд захисту права на доступ до інформації, створений для забезпечення належного функціонування закону “Про доступ до публічної інформації”. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Кожен, чиє право на доступ до інформації було порушено, матиме змогу безоплатно отримати допомогу фахівця для юридичного супроводу своєї справи в суді.

Рішення про надання юридичного супроводу ухвалює Наглядова рада Фонду. При обранні судових справ, юридичний супровід яких фінансуватиме Фонд, Наглядова рада буде керуватися наявністю законних підстав для захисту позиції позивача й дотриманням процесуальних строків на звернення до суду. Наглядова Рада також братиме до уваги наслідки, які мало для заявника порушення права на інформацію, а також системність подібних порушень в Україні та потенційний вплив цієї справи на вдосконалення інформаційного законодавства.

Юридичний супровід справ за підтримки Фонду здійснюватимуть фахівці, що входять до Мережі захисників права на доступ до інформації, яку було створено навесні 2012 року.

Щоб звернутися до Фонду по допомогу в судовому оскарженні, слід направити на адресу zahyst@medialaw.kiev.ua заяву та необхідні супровідні матеріали. Супровідними матеріалами можуть бути копія запиту, копія відповіді на запит, копія рішення суду. У темі листа необхідно вказати “Судова справа”.

Інститут Медіа Права
Анна Балацька
(044) 284 61 64
anna@medialaw.kiev.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: