В Україні не забезпечено основоположних прав пацієнта

Експерти констатують, що в системі охорони здоров'я України не забезпечено основоположних прав пацієнта згідно з Європейською хартією прав пацієнтів – права на доступ до медичної допомоги, права на застосування сучасних технологій, права на якісну медичну допомогу та права на компенсацію, у тому числі від лікарських помилок тощо

У системі охорони здоров’я України не забезпечено основоположних прав пацієнта згідно з Європейською хартією прав пацієнтів – права на доступ до медичної допомоги, права на застосування сучасних технологій, права на якісну медичну допомогу та права на компенсацію, у тому числі від лікарських помилок тощо. Про це свідчать результати дослідження, у якому проаналізовано дотримання прав пацієнтів в Україні на відповідність стандартам ЄС. Дослідження здійснили Лікарська асоціація Миколаївського регіону та Південний Український центр із прав громадян в охороні здоров’я за участю італійської організації “Active Citizenship Network” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

За логікою Європейської хартії прав пацієнтів, адекватне фінансування охорони здоров’я має завжди супроводжувати політика, що визнає та забезпечує максимальну реалізацію прав пацієнтів. Для цього, на думку експертів, необхідно максимально скоротити нерівність у медичному обслуговуванні громадян, передусім міського та сільського населення, а також скоротити розрив між сферами відомчої та загальної мережі охорони здоров’я. Також фахівці пропонують прискорити розробку та впровадження в системі охорони здоров’я загальних стандартів якості та безпеки медичної допомоги, яких слід дотримуватися в усіх закладах охорони здоров’я та стосовно всіх громадян, незалежно від місця проживання.

Україна стала першою країною з-поза членів ЄС і країн-кандидатів, яка взяла участь у загальноєвропейському дослідженні дотримання прав пацієнтів. Оцінку здійснено на основі 14 прав пацієнтів, визначених Європейською хартією прав пацієнтів, за допомогою 175 індикаторів. Таким чином, уперше в Україні було застосовано методологію оцінки системи охорони здоров’я з позицій Європейської хартії прав пацієнтів.

Публікація містить детальний аналітичний звіт про проблеми реалізації прав пацієнтів у системі охорони здоров’я України та шляхи їх подолання (з висновками та рекомендаціями для фахівців, громадських активістів і керівників системи охорони здоров’я).

Лікарська асоціація Миколаївського регіону
(0512) 369 107
lamradmin@ukr.post

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: