В Україні буде створено Мережу консультаційних центрів із доступу до архівів

Історики, архівісти й музейники розпочали створення Мережі консультаційних центрів із доступу до архівів у різних регіонах України

Історики, архівісти й музейники розпочали створення Мережі консультаційних центрів із доступу до архівів у різних регіонах України. Ініціативу координує Центр досліджень визвольного руху за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Після розсекречення архівів ми бачимо, як зросла зацікавленість і віра людей у можливість знайти інформацію про свої родини – учасників визвольного руху чи жертв репресій. Але досі це зробити непросто. Багато людей звертаються за консультаціями до дослідників і запитують у музеях. Так виникла ідея об’єднати наші зусилля та поділитися набутим досвідом”, – розповіла Ірина Когут, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху.

За словами ініціаторів проекту, у консультаційних центрах усі охочі зможуть отримати допомогу в оформленні запитів, відомості про можливі місця зберігання запитуваної інформації, консультації щодо пошуку тощо. Учасники партнерства сподіваються, що спільними зусиллями сприятимуть виконанню рекомендації Ради Європи: “Забезпечення обов’язкової можливості для кожного з жителів дізнатися об’єктивно про елементи своєї історії є невід’ємною ознакою демократії”.

Нагадаємо, раніше Центр досліджень визвольного руху видав довідник “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”. Він містить поради щодо пошуку інформації про родичів, витяги з законодавства щодо доступу до архівів і контакти архівних установ.

Як допомогти “відкрити” архів?

Контакти:
Центр досліджень визвольного руху
(032) 247 45 22
history@cdvr.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: