В Одесі підбили підсумки проекту «Одеса – вікно до Європи»

15 березня 2010 р. в Одесі відбулася прес-конференція за підсумками реалізації проекту «Одеса - вікно до Європи», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження».

Проект було реалізовано Одеською міською громадською організацією «Лицем до лиця» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» за сприяння управління освіти і науки, а також управління з питань європейської інтеграції, міжнародних відносин і зв’язків з Одеською діаспорою Одеської міської ради.

Керівник проекту Ганна Трепалюк розповіла про цілі, основні заходи та результати проекту, який був направлений на популяризацію ідеї європейської ідентичності міста Одеси, Одеського регіону та на створення умов для впровадження демократичних стандартів управління містом.

Зокрема, у приміщенні ОМГО «Лицем до лиця» було створено бібліотеку з питань європейської інтеграції та європейського права для всіх охочих. Там можна отримати інформаційні буклети і збірку статей «Одеса і Одещина в європейському вимірі», видані в рамках проекту.

В цю збірку ввійшли публікації відомих публіцистів, журналістів, науковців, співробітників місцевих органів влади, що відповідають за питання євроінтеграції. Видання на таку тему в Одесі вийшло вперше.

Крім того, впродовж осені 2009 р. відбулися два круглі столи за участю представників органів місцевої влади, науковців, громадських діячів, представників консульств та міжнародних організацій, журналістів.

На них обговорювалися такі теми: «Впровадження європейських стандартів муніципального управління в місті Одесі» та «Роль міста Одеси і Одеської області в процесах зближення України з Європейським Союзом».

Учасники круглих столів визначали місце та перспективи Одеси і Одеської області в контексті нових викликів та можливостей у взаєминах з ЄС і його інституціями, а також обговорили, які реформи необхідно провести в місті, аби наблизитися до європейських норм і стандартів.

За підсумками круглих столів були прийняті і представлені в Одеську міську раду рекомендації, основні з яких говорять про те, що:

  • необхідно направити зусилля органів місцевої влади і громадськості на популяризацію ідей впровадження демократичних стандартів в місті та європейській ідентичності Одеси і Одещини шляхом проведення інформаційно-просвітницьких кампаній, а також забезпечення участі громадськості в публічних дискусіях з цих питань;
  • підвищити обізнаність жителів міста про перспективи співпраці Одеси та Одещини з ЄС, для чого необхідно розробити Програму інформаційного забезпечення процесів європейської інтеграції, в розробці якої братимуть участь недержавні організації;
  • організувати систему навчання та підвищення кваліфікації керівників органів влади і громадських активістів;
  • надавати організаційну, інформаційну і грантову підтримку недержавним організаціям, які займаються інформаційною роботою у сфері європейської інтеграції і ін.

Також для лідерів органів самоорганізації населення був проведений семінар у форматі круглого столу на тему «Самоорганізація населення на прикладі європейських країн як одна з форм демократизації суспільства» за сприяння міського управління з питань взаємодії з органами СОН.

Методист інформаційно-методичного центру міського управління освіти і науки Вікторія Хворостянова розповіла про заходи в рамках проекту, які проводилися для старшокласників шкіл Одеси спільно з управлінням освіти. Їх метою було підвищити інформованість і інтерес школярів до вивчення відносин Одеси з європейськими країнами та містами, історії рідного міста, допомогти молоді замислитися над тим, що потрібно зробити, аби місто розвивалося.

Зокрема, в жовтні 2009 р. були проведені чотири районні спортивно-інтелектуальні ігри «Євроквест». Їх тематика: «Одесса+Европа: минуле і сьогодення». В них взяли участь 45 шкільних команд. Як об’єкти в «Євроквесті» загадувалися місця, пов’язані з країнами або містами Європи по своїй назві або призначенню. Переможці отримали грамоти та цінні призи.

А в грудні минулого року завершилося проведення міського конкурсу творів «Чи живемо ми в європейському місті?» Школярі спробували відповісти на це питання, посилаючись на історичні факти, сучасний стан справ в місті, на власне відношення, а також менталітет одеситів.

Більшість учасників конкурсу висловилися «за» те, що в цілому Одесу можна вважати європейським містом, якщо судити по ментальності і зовнішнім стосункам, проте, відзначили і проблеми, які необхідно вирішувати, аби цьому статусу відповідав як рівень життя одеситів, так і благоустрій міста.

Проект супроводжувався широкою інформаційною кампанією. Жителі Одеси змогли дізнатися про проведені заходи з публікацій в газеті «Сусідський вісник», яка видається ОМГО «Лицем до лиця», на сайті Http://samoorg.com.ua, в інших ЗМІ та з трьох спеціальних телепередач.

Додаткову інформацію можна отримати по телефонах: (048) 738-68-30, 700-76-75, або по e-mail: facetoface@gt.com.ua. Контактна особа: Ганна Трепалюк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: