В Одесі нагородять переможців ігор «Євроквест»

12 лютого 2010 року в Одесі відбудеться урочисте нагородження переможців ігор «Євроквест» та конкурсу творів на тему «Чи живемо ми у європейському місті?» серед старшокласників шкіл Одеси.

Протягом жовтня 2009 року в Одесі було проведено чотири спортивно-інтелектуальні ігри «Євроквест» для команд учнів 9-11 класів шкіл кожного з районів міста: Київського (13 жовтня), Приморського (20 жовтня), Малиновського (22 жовтня) і Суворівського (23 жовтня).

Проведення ігор було приурочено до Європейського тижня місцевої демократії та включено в його програму. Загальна тематика ігор: «Одеса + Європа: минуле і сьогодення».

Ігри «Євроквест» проводилися в рамках проекту «Одеса – вікно в Європу», який реалізується Одеської міською громадською організацією “Лицем до лиця” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Велику допомогу в організації надало Управління освіти і науки Одеської міської ради.

Метою проведення ігор було підвищити поінформованість та інтерес школярів до вивчення відносин Одеси з європейськими країнами і містами, історії рідного міста, допомогти молоді зрозуміти, наскільки тісно Одеса пов’язана з Європою.

Всі команди учасників «Євроквест» стартували від Старо-базарного скверу. В ході гри, у міру розгадування шифровок, що позначають контрольні точки, і виконання завдань, вони просувалися різними об’єктами, розташованими в історичній частині міста і фінішували в парку ім. Т. Г. Шевченка. До складу однієї команди входили 4 людини, що представляють один навчальний заклад.

Квест – популярна серед молоді гра, що включає виконання завдань з елементами спортивного орієнтування, що вимагає від гравців проявів ерудиції, логіки, креативності, умінь працювати в команді і шукати інформацію.

Квест для дорослих вже більше п’яти років регулярно проводиться в Одесі та в інших містах України і користується великою популярністю. Але беруть участь у ньому квестери старше 18 років, тому в даному випадку старшокласники були раді можливості взяти участь у спрощеній версії цієї гри, тим більше, що до організації «Євроквесту» було залучено саме тих люди, які проводять квест для дорослих.

Учасники ігор заздалегідь готувалися до гри, вивчали спеціальну літературу і карту міста. Це їм стало в нагоді, адже першим завданням гри було якомога швидше зібрати з безлічі тонких смужок карту центру Одеси, пропущену через подрібнювач паперу. Школярам потрібно було прочитати інструкції і знайти потрібний об’єкт, позначений на карті.

На контрольних точках на команди чекали агенти від організаторів, які відразу давали невелике завдання, наприклад, купити листівку з видом Одеси і пропонувати її кожному перехожому, поки не побачиш агента. Після виконання завдання команда отримувала конверт з наступного шифровкою. Команди, що першими прийшли до фінішу, пройшовши всі контрольні точки і виконавши завдання, стали переможцями.

Як об’єкти загадувались різні місця, пов’язані з країнами або містами Європи по своїй назві або призначенню, мости, пам’ятники архітектури, пам’ятники відомим діячам та ін.

Адже в історичній частині Одеси чимало знакових місць, які можуть розповісти нам про те, наскільки активно розвивається зв’язок міста з європейським континентом. Наприклад, тут знаходяться сім консульств країн-членів Євросоюзу, культурні центри Греції, Болгарії, Німеччини, Франції. Біля мерії встановлено Пам’ятний знак міст-побратимів Одеси. Не секрет, що саме завдяки зусиллям європейців – адмірала де Рибаса, герцога де Рішельє, графа де Ланжерона, інженера де Волана – місто колись набуло свого обличчя і значення.

Усього в «Євроквесті» взяли участь 45 команд від шкіл.

Переможцями стали:

Київський район: І місце – СШ № 89, ІІ – ЗНВК «Гармонія», ІІІ – СШ № 63.

Приморський район: І місце – СШ № 121, ІІ – СШ № 47, ІІІ – СШ № 105, Приморський ліцей, гімназія № 1.

Малиновський район: І місце – СШ № 18, ІІ – гімназія № 4, ІІІ – СШ № 31.

Суворівський район: І місце – СШ № 40, ІІ – СШ № 17, ІІІ – СШ № 12.

Всі учасники «Євроквест» отримали від організаторів грамоти «за активну участь». Переможці будуть нагороджені цінними призами та грамотами.

Як учасники «Євроквест», так і вчителі залишилися в захваті від заходу.

Організатори отримали безліч прохань про продовження проведення таких ігор.

Крім того, в грудні 2009 року завершилося проведення міського конкурсу творів на тему «Чи живемо ми у європейському місті?» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх закладів м. Одеси, який також проводився в рамках проекту “Одеса – вікно в Європу”.

Школярі намагалися відповісти на запитання та аргументувати свою відповідь, посилаючись на історичні факти, наявну ситуацію в місті, на власне сприйняття світу, а також менталітет одеситів. Більшість учасників конкурсу висловилися “за” те, що в цілому Одеса – місто європейське, однак відзначили і проблеми, які необхідно вирішувати, аби цьому статусові відповідав як рівень життя одеситів, так і благоустрій міста.

Переможцями конкурсу творів стали:

І місце – Гімназія №1, Яценко Олена;

ІІ місце – СШ №15, Рябих Олександр; Гімназія №7, Зарешняк Наталя;

ІІІ місце – СШ №40, Кацура Маргарита; Экономічний ліцей, Демахіна Тетяна.

Для заохочення переможців ігор та конкурсу творів буде проведено урочисте нагородження за участі керівництва Управління освіти та науки Одеської міської ради та Одеської міською громадської організації “Лицем до лиця”, вчителів, батьків учнів, журналістів. Школярі отримають грамоти та цінні призи.

Нагородження відбудеться 12 лютого, у приміщенні актової зали СШ № 57 (Одеса, пер. Ямчитського, 7).

Початок о 15.00

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: (048) 738-68-30, 700-76-75, або e-mail: facetoface@gt.com.ua. Контактна особа: Анна Трепалюк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: