В Одесі громадськість активно долучається до впровадження енергоощадних технологій у галузі ЖКГ

Благодійний фонд «Місцева ініціатива» розпочав реалізацію проекту “Енергозбереження в питанні реформування ЖКГ - при сприянні громади” за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Про це повідомили представники організації.

Питання енергозбереження гостро повстало перед громадою після підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, – цін на природній газ на 50%. Сучасна система ЖКГ знаходиться у вкрай неналежному стані, нездатна надавати населенню якісні та доступні послуги, зазначають представники БФ «Місцева ініціатива».

Наприклад, для функціонування житлового фонду в Україні витрачається енергоресурсів приблизно:

  • у 3,5–4 рази більше ніж у країнах Західної Європи;
  • у 2,5–3 рази більше ніж у країнах Східної Європи та країнах Балтії;
  • у 1,5–2 рази більше ніж у Білорусії та Росії.

Впровадження нових систем управління в сфері ЖКГ надасть можливість створити розвинуту, сучасну енерго- та ресурсозберігаючу технологію утримання житла. Саме на це націлена реалізація проекту “Енергозбереження в питанні реформування ЖКГ – при сприянні громади”. В його межах планується:

  • розробити проекти рішень Одеської міської ради: «Положення щодо сприяння ефективному громадському контролю в сфері ЖКГ з питань енергозбереження» та «Положення про обов’язковий енергозберігаючий аудит при проведенні першого ремонту при утворенні ОСББ»;
  • активізація участі жителів Одеси у впровадженні нових європейських стандартів утримання та реформування житлового господарства. Для цього створено Центр методично-правової підтримки, який буде надавати правову, організаційну, методичну, інформаційну допомогу з питань енергозбереження в галузі ЖКГ для керівників ОСББ та ініціативних груп.

За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: (048) 794 26 46, (094) 950 56 46, e-mail: bfmiodessa@ukr.net або zvelindovsky@inbox.ru. Контактна особа: Звеліндовський Юрій.

***

Благодійний фонд «Місцева ініціатива» зареєстровано у 2009 році. Але його засновники вже давно зарекомендували себе як фахівці в таких напрямках громадського життя, як розвиток самоорганізації населення, створення та управління ОСББ, енергозбереження.

Керівник проекту Юрій Звеліндовський вперше в Одесі провів тепловий та електричний аудит будинку за адресою вул. Балківська, 36, в якому очолював ОСББ. Отримані дані дозволили точно визначити місця втрат теплової та електричної енергії. Керівництво ОСББ впровадило заходи по зниженню цих втрат.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: