В Миколаєві стартував проект “Відкрите світу європейське місто Миколаїв”

24 червня в малому залі Миколаївського міськвиконкому відбулася прес-конференція, присвячена початку реалізації в Миколаєві проекту “Відкрите світу європейське місто Миколаїв”, підтриманого Міжнародним фондом “Відродження” за конкурсом “Європейська ідентичність Півдня України”.

Проект має на меті проведення інформаційно-просвітницької кампанії, спрямованої на усвідомлення городянами європейської ідентичності та європейських перспектив розвитку міста і регіону, а також інформування про культурні та ділові зв’язки Миколаєва з європейськими містами.

У ході проекту в місті планується провести низку заходів з означеної теми, серед яких буде вулична акція на День міста Миколаєва з опитуванням миколаївців на тему особливостей міста, його схожості та відмінностей від Європи, зв’язків з європейськими містами; конкурс творів серед школярів міста Миколаєва “Що значить “бути європейцем”? Наскільки ми, миколаївці, є європейцями”?; фотоконкурс серед молоді міста Миколаєва і регіону  “Фотоекспрес “Миколаїв – Європа”; науково-практична конференція “Соціокультурний розвиток Причорноморського регіону: європейський контекст”, ін.

В місті відбудуться публічні дискусії з тем європейських цінностей та впровадження європейських стандартів в різних сферах життєдіяльності громади, які планується провести з використанням Інтернет-технологій. Окрім того, буде проведено пошук, систематизовано та поширено інформацію щодо потенційних європейських партнерів органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та громадських організацій міста Миколаєва.

Всі заходи за проектом носитимуть партнерський характер і триватимуть до лютого 2010 року.

Головний виконавець проектуМиколаївський міський благодійний фонд МЕТА “Від спільного бачення – до спільних дій”. Фонд створений в 2006 році Центральною бібліотекою ім. М.Л.Кропивницького спільно з партнерськими організаціями для поширення діяльності бібліотеки у громадському секторі міста.

Співорганізаторами проекту виступають місцеві організації і установи, серед яких Миколаївський міський фонд ЛАСКА “Сприяння економічним і соціальним реформам”, Фонд “Центр соціальних програм РУСАЛу”, Миколаївська обласна громадська організація “Руська національна громада “Русич”, Миколаївська обласна громадська організація “Діалог”, а також Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаєва, Чорноморський державний університет ім. П.Могили, волонтери Корпусу Миру США в Україні, ін.

Проект реалізується за підтримки виконкому Миколаївської міської ради та міського голови В.Д.Чайки.

Проект отримав підтримку Міжнародного фонду “Відродження” за конкурсом “Європейська ідентичність Півдня України”.

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: