В Маріуполі розпочалася арт-резиденція «З.міст»

З 5 по 15 жовтня в Маріуполі буде проходити арт-резиденція «З.міст» - творчий проект про міста мостb і нові змісти, проект відкриє для України Маріуполь з незвичайних сторін. Організатором проекту виступає «Платформа ТЮ», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах конкурсу «Культурна дипломатія для діалогу».

З 5 по 15 жовтня в Маріуполі буде проходити арт-резиденція «З.міст» – творчий проект про міста мостb і нові змісти, проект відкриє для України Маріуполь з незвичайних сторін. Організатором проекту виступає «Платформа ТЮ», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах конкурсу «Культурна дипломатія для діалогу».

Відкриття резиденції, яке пройшло 7-го жовтня, організатори вирішили зробити урочисстим та з.містовним, але не дуже формальним. Від час відкриття відбувся парад мемів про Маріуполь та спілкування з резидентами та гостями. Ними були: Леонід Марущак, куратор мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру; Євгенія Моляр, кураторка проекту «Soviet Mosaics In Ukraine» фонду ІЗОЛЯЦІЯ; Саша Долгий, митець родом із Лисичянська, на рахунку якого близько 30 виставок й організація декількох фестивалів.

Резидентами «З.Міст» стали: АнтіГона (Київ-Одеса), Сергій Зоммер (Прип’ять-Київ), Наталія Довга (Тернопіль-Варшава), Оля Федорова (Харків), Nihilonechoanists (Житомир-Київ), Маша Проніна (Донецьк-Київ ), Олексій Салманов (Київ-Одеса), Михайло Дикун (Київ), LYAH (Маріуполь), Sirakusy (Київ-Харків), Алла Грушко (Київ), Данило (Маріуполь).

Десять днів резиденції будуть насиченими творчістю, переосмисленням навколишньої реальності під час дрейфів містом, та з.містовними артіст-токами.

До подій запрошуються всі охочі – отже для зацікавлених маріупольців ми підготували маленький словник можливих незрозумілих слів, які весь час використовуються у розповідях про арт-резиденцію.

*З.містець – митець-учасник арт-резиденції «З.Міст»

**З.місткиня – мисткиня-учасниця арт-резиденції «З.Міст»

***дрейф – прогуляyка незвичними маршрутами міста 

****артіст-ток – відкрита дискусія про мистецтво за участі кураторів резиденції, резидентів та запрошених митців

Під час резиденції Платформа Тю буде працювати кожного дня з 12 дня до 12 ночі. Вхід на всі заходи резиденції вільний.

Слідкувати за подіями резиденції можна за цим лінком.

Для додаткових коментарів щодо проектів з культурної дипломатії, можна звернутися до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: