В Івано-Франківську відбувся семінар «Професійне управління житловими будинками ОСББ»

25-26 травня 2010 року в конференц-залі Українсько-канадського бізнес-центру в Івано-Франківську відбувся семінар на тему „Професійне управління житловими будинками ОСББ”.

Організатор семінару – ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування». Семінар відбувся за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках програми „Local government and public reform initiative”.

В рамках семінару учасники мали змогу ознайомитись з досвідом проведення реформ у сфері приватизації і передачі прибудинкових територій у власність або в оренду організаціям співвласників багатоквартирних будинків.

Доповідачами виступили експерти у сфері житлового права, комунального господарства міст та методах і способах його реформування. Зокрема, В.Бригілевич – голова правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», м. Львів, доктор Варшавської політехніки, Б. Кіндрацький – експерт ЛГО «ЦДМС» з питань земельних ресурсів, приватизації і передачі прибудинкових територій ОСББ, В. Шишко – викладач Львівського національного університету внутрішніх справ, експерт ЛГО «ЦДМС» з питань автоматизації бухгалтерських розрахунків і автоматизованих систем нарахування платежів, В. Бернадський – викладач техніко-економічного коледжу національного університету „Львівська політехніка”, експерт ЛГО «ЦДМС» з питань технічного обслуговування будинків, O. Щодра – викладач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин ЛНУ імені І.Франка, експерт ЛГО «ЦДМС».

В семінарі також взяли участь представники органів місцевого самоврядування Івано-Франківська та керівники ОСББ міста.

Захід викликав чимале зацікавлення активної громади Івано-Франківська, змусив учасників по-новому поглянути на свої житлові проблеми, зрозуміти, що вирішувати їх варто спільними зусиллями громади та міської влади. Експерти ЛМГО «ЦДМС» проконсультували керівників та активістів ОСББ щодо найбільш наболілих питань створення ОСББ, отримання прибудинкових територій у власність або оренду. В.Бернадський, експерт з питань технічного обслуговування будинків значно перевищив ліміт часу своєї доповіді, відповідаючи на запитання та консультуючи учасників семінару щодо особливостей та найкращих варіантів покращення технічного стану багатоповерхових будинків.

Проведення такого заходу вкотре підтвердило необхідність й надалі надавати таку допомогу усім ОСББ в Україні, виявило значні прогалини у законодавстві щодо належного й безконфліктного оформлення прибудинкових територій навколо будинків ОСББ, а також недостатню кваліфікацію керівників ОСББ щодо практично численних правових аспектів діяльності ОСББ й відповідно, важливість підвищення їхніх знань та навичок.

Метою проекту «Діяльність регіонального інформаційно-навчального центру з управління житловою нерухомістю» є розбудова та покращення діяльності «Регіонального інформаційно-навчального центру з управління житловою нерухомістю» у м. Львові. Основним завданням центру є навчально-інформаційна робота в західному регіоні України для керівників ОСББ, керівників комунальних підприємств та управляючих фірм на основі проведення 3-4 денних навчальних семінарів у партнерських містах Західної України, а також надання консультацій фахівцями Центру (телефон, Інтернет, практичні заняття).

Контактна особа: Володимир Бригілевич, тел: 032 235 48 68

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: