В Донбасі започатковано громадський моніторинг виконання заходів в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції

В річницю підписання Плану дій Україна-ЄС громадськість Донбасу в присутності Речника Міністерства Закордонних Справ України Василя Філіпчука презентувала проект регіонального моніторингу виконання обласних планів заходів в сфері євроінтеграції в 2006 році

В річницю підписання Плану дій Україна-ЄС громадськість Донбасу в присутності Речника Міністерства Закордонних Справ України Василя Філіпчука презентувала проект регіонального моніторингу виконання обласних планів заходів в сфері євроінтеграції в 2006 році.

Проект громадського моніторингу, запропонований Донецькою обласною молодіжною організацією “Євроклуб” і підтриманий Європейською програмою Міжнародного фонду “Відродження”, реалізується новоутвореною Громадською коаліцією з питань європейської та євроатлантичної інтеграції “Донбас Європейський” та в рамках діяльності Комітету з питань освіти та євроінтеграції Громадської колегії при Донецькій обласній державній адміністрації (ОДА).

В зустрічі, що проходила 21 лютого 2006 року на базі Центру міжнародної безпеки та євроатлантичного співробітництва Донецького національного університету, окрім організацій-учасниць Громадської коаліції (ГК) “Донбас Європейський” та профільного комітету Громадської колегії при Донецькій ОДА, взяли участь Речник Міністерства Закордонних Справ України (МЗС) Василь Філіпчук, Представник МЗС в м. Донецьку Максим Лазаренко та представник Головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зносин та залучення інвестицій Донецької ОДА Микола Купін.

Громадська коаліція з питань європейської та євроатлантичної інтеграції “Донбас Європейський” була створена у листопаді-грудні 2005 року на базі Комітету з питань освіти та європейської інтеграції Громадської колегії при Донецькій ОДА (Комітет з питань освіти та європейської інтеграції був створений у квітні 2005 р. також за ініціативи ДОМО “Євроклуб”).

ГК “Донбас Європейський” покликана значно посилювати діяльність профільного комітету Громадської колегії, створюючи більш широку базу для представництва громадської думки, завдяки принципу відкритості коаліції для участі не тільки громадських організацій, але й органів влади та органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, засобів масової інформації та бізнесових структур.

Крім зазначеної зустрічі, в рамках візиту в Донецьку область Речника Міністерства Закордонних Справ України В.О. Філіпчука 21-22 лютого відбулись наступні заходи за активного сприяння учасників Коаліції:

– на базі Центру європейської інформації Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н.К. Крупської відбулась робоча зустріч Речника МЗС В.О. Філіпчука з Директором ОУНБ ім. Крупської Л.О. Новаковою, обговорення перспектив співпраці, ознайомлення з діяльністю Центру європейської інформації, Центру ІАТР “Вікно в Америку” та інформаційним стендом “Україна-НАТО”,

– на базі історичного факультету Донецького національного університету відбулась зустріч В.О. Філіпчука зі студентами та професорсько-викладацьким складом, на якій було обговорено актуальні питання зовнішньої політики України.

Напередодні візиту Речника МЗС відбулось заплановане робоче засідання ГК “Донбас Європейський”, де, зокрема, було досягнуто згоди щодо здійснення моніторингу висвітлення в ЗМІ питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільними зусиллями Центру європейської інформації ОУНБ ім. Крупської та ДОМО “Євроклуб”.

Інші заходи, що вже відбулися в рамках ГК “Донбас Європейський”:

  • відкриття Центру європейської інформації при Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеки ім. Н.К. Крупської в рамках проекту Міжнародного фонду “Відродження” з розвитку загальнонаціонального консорціуму подібних центрів,
  • фотовиставка та наукова конференція, присвячені К.Г. Маннергейму, організовані спільно з Донецькою громадською організацією “Фінська Рада”, ДОМО “Євроклуб” та історичним факультетом Донецького національного університету в яких взяли участь Посол Республіки Фінляндія Лаура Рейніля, координатор з питань преси та культури Ханні Хювярінен,
  • семінар для вчителів та бібліотекарів шкіл Донецької області в рамках програми підвищення кваліфікації, що ОУНБ ім. Крупської пропонує освітянам, з елементами підготовки з питань інформування в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

Незабаром планується офіційна презентація Інтернет-представництва Громадської коаліції – веб-сайту www.europa.dn.ua, тестова версія якого вже є доступною для усіх користувачів глобальної інформаційної мережі (дзеркало сторінки – www.europa.org.ua).

Дмитро Шульга, координатор проектів програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: shulga@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а, к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: