В Алчевську лобіюватимуть права мешканців гуртожитків на приватизацію житла

У місті Алчевськ (Луганська область) розпочалася кампанія лобіювання прав мешканців гуртожитків на приватизацію свого житла

У місті Алчевськ (Луганська область) розпочалася кампанія лобіювання прав мешканців гуртожитків на приватизацію свого житла. Кампанію проводить Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Кампанію спрямовано на видачу ордерів мешканцям гуртожитків для приватизації свого житла чи здійснення цієї приватизації без ордера, що також можливо.

Кампанія розпочалася на базі двох гуртожитків, розташованих за такими адресами: проспект Металургів, 9-у, і вулиця Рєпіна, 69. Очікується, що до цього заходу поступово підключаться зацікавлені мешканці інших гуртожитків міста.

Основні заходи кампанії лобіювання в Алчевську:
– ознайомлення міського голови й посадовців виконкому з успішним вирішенням аналогічної проблеми в інших органах місцевого самоврядування Луганської області;
– запит міському голові щодо виконання виконкомом закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” №3716-17;
– активізація роботи наглядової ради з досудового вирішення спорів, пов’язаних із порушенням житлових прав мешканців гуртожитків;
– навчання фахівців виконкому, що здійснюють приватизацію житла в гуртожитках, на семінарі-тренінгу;
– проведення круглого столу з проблем приватизації житла в гуртожитках;
– письмові запити мешканців гуртожитків до міського голови з проханням оформити ордер, при відмові – звернення до суду.

За словами експертів, багато мешканців гуртожитків не можуть реалізувати свого права на приватизацію житла, у якому проживають. Причина в тому, що ці мешканці з незалежних від них причин колись при вселенні не одержали ордерів. А якщо ордера в мешканця гуртожитку немає, то виконком міської ради відмовляє йому у приватизації кімнати (житлового блоку), у якому він проживає.

Експерти нагадують, що закон №3716-17 вимагає від органів місцевого самоврядування вжити заходів із видачі ордерів мешканцям гуртожитків, які проживають у них на законних підставах, але не одержали ордерів із незалежних від них причин. Але цієї норми виконком Алчевської міської ради не виконує.

Контакти:
Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”
(0642) 52 81 31
politsocium@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: