В Одесі військовослужбовці можуть отримати юридичну та психологічну допомогу 

Veterans HUB Odesa надає консультаційні послуги безплатно та допомагає з оформленням документів

В Одесі вже п’ятий рік успішно працює громадська організація “Veterans HUB Odesa”. Люди можуть отриматипсихологічну та юридичну допомогу. Крім того, організація займається навчальними курсами для родин українських військовослужбовців та допомагає з грантами для створення бізнесу. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла заступниця голови ГО “Veterans HUB Odesa”, проєктна менеджерка Уляна Громович.

“З 2019 року ми працюємо з ветеранами та членами їхніх сімей. З початку повномасштабного вторгнення ми активно допомагаємо нашим військовим  ушпиталі та лікарнях, безпосередньо підрозділам на фронті. З травня 2022-го за допомогою міжнародного фонду “Відродження” займаємося психологічним відновленням ветеранів і їхніх рідних та юридичною підтримкою. А також проводимо регулярні навчальні курси, – повідомила Уляна Громович.

Також у хабі допомагають з оформленням грантів до міжнародних та владних інституцій, щоб отримати кошти на відкриття свого бізнесу: навіть створена “карта ветеранських бізнесів”. Аленайбільше звертаються по допомогу психологів.

“Люди повертаються з травмами – психологічними, фізичними. Їм потрібна велика реабілітація. Але не вистачає фахівців, багато проблем. Воїн залишається сам на сам з мирним життям: це важко. Не всі одразу хочуть йти працювати. Ще одна причина – низька довіра до органів влади. Ще чоловіки не визнають, що їм потрібна психологічної допомоги, до нас більше приходять родичі, які розповідають про проблеми. Всім нас необхіднозрозуміти, що ветерани – це нова українська реальність, до них треба ставитися з повагою і допомагати”,  – підсумувала Анастасія Бойко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: