Урядовці визнали наявність в Україні проблеми низького рівня забезпечення населення знеболюючими препаратами

17 червня міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник під час наради у Кабінеті міністрів з питань реформування сфери охорони здоров’я заявив, що в Україні спостерігається низький рівень забезпечення населення знеболюючими лікарськими засобами.

Про це повідомила агенція УНІАН. «На вкрай низькому рівні знаходиться забезпечення потреб населення, особливо онкохворих, знеболюючими лікарськими засобами, в тому числі наркотичними та психотропними засобами», – сказав З.Митник. Він зазначив, що особливо це стосується сільських населених пунктів та міст районного значення.

Визнання на урядовому рівні наявності проблеми недостатнього забезпечення знеболюючими препаратами термінальних онкохворих – це, зокрема, і результат адвокаційної та інформаційної діяльності програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” в межах напрямку “паліативна допомога” та “доступ до знеболення”.

Протягом трьох останніх років програма активно привертала увагу і можновладців, і громадськості до цієї проблеми. Вона підтримала низку проектів, спрямованих на питання доступу до знеболення, підготувала стратегію адвокації на різних рівнях доступу до якісного та адекватного знеболення для пацієнтів в термінальних стадіях, проводить тренінги для медичних працівників з метою підвищення їхніх знань та навичок надання адекватного знеболення. Також програма підтримала три проекти з документування історій пацієнтів, які не отримують належного знеболення і опиняються в ситуаціях, коли нестерпний біль вимушує їх замислюватися про самогубство. Одна з таких історій лягла в основу документальної відео-історії про 26-річного хлопця, який вмирає від раку мозку та не отримує належного знеболення, в той час як його родину регулярно відвідують різноманітні комісії, підозрюючи в зловживанні наркотиками.

Наразі програма залучила до співпраці правозахисну організацію Human Rights Watch, яка пише узагальнений звіт про надзвичайно жорстку систему контролю за медичним обігом наркотиків та психотропних препаратів в Україні і про те, як такі норми негативно впливають на якість життя та допомоги термінальним онкохворим, яким не лишається жодного вибору.

Саме тому Міжнародний фонд “Відродження” вітає факт публічного визнання Міністром охорони здоров’я України, паном З. Митником проблеми низького рівня забезпечення онкохворих знеболювальними засобами і висловлює щирі сподівання, що це стане значним кроком на шляху до покращення якості допомоги тяжкохворим людям.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: